Łodzianie grają dalej!

2010-11-19

Koszykarze ŁKS zrewanżowali się akademikom z Politechniki Warszawskiej za niedawną porażkę w lidze i pokonali AZS, awansując do trzeciej rundy Pucharu Polski, gdzie czeka już ekstraklasowy rywal. Najskuteczniejszy na parkiecie był Dariusz Kalinowski, któremu siedział rzut z dystansu.

Mecz znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze, choć kibice i zawodnicy ŁKS długo musieli czekać na przybyszy z Warszawy, którzy dotarli do Łodzi mocno spóźnieni. W największe osłupienie wprawił wszystkich Bartoszewicz, który akcjami rodem z NBA „zniszczył” obronę gości. Do przerwy tempo było nadal po stronie ełkaesiaków, którzy do szatni schodzili prowadząc 43:28.

Tradycyjnie trzecia kwarta to popis rywali, którzy odrobili dziesięć „oczek”. Zdobywając piętnaście punktów przy zerowym dorobku ŁKS. Na szczęście wśród gospodarzy był Kalinowski, który w pojedynkę odebrał resztę nadziei w ostatniej odsłonie meczu rywalom.

ŁKS Sphinx - AZS Politechnika Warszawska 69:60 (26:18, 17:10, 12:21, 14:11)