ME: Cracovia lepsza od Śląska

2008-10-14

W zaległym spotkaniu 7. kolejki Młodej Ekstraklasy piłkarze Śląska Wrocław przegrali w Krakowie z Cracovią 1:2. Wrocławianie objęli prowadzenie po bramce zdobytej przez Jakuba Małeckiego, jednak gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami Jakuba Kaszuby.

To pierwsza wyjazdowa porażka podopiecznych trenera Andrzeja Ignasiaka w tym sezonie. W najbliższą niedzielę Śląsk ME czeka mecz w Gdyni z drużyną Młodej Ekstraklasy Arki. W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, a walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W pierwszych minutach spotkania Młody Śląsk miał dwie dobre okazje na objęcie prowadzenia, jednak swych szans nie wykorzystali Kamil Biliński i Krzysztof Kaczmarek.

Bramka dla wrocławian mogła paść także po świetnej zespołowej akcji Śląska, jednak Marek Gancarczyk nie był w stanie sięgnąć piłki zagranej do niego wzdłuż pola karnego. W 42. minucie, po strzale Krzysztofa Kaczmarka z rzutu wolnego, piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Cracovii. Gdy do końca pierwszej części gry pozostało kilkadziesiąt sekund, groźny kontratak przeprowadzili gospodarze, a w jego wyniku w sytuacji sam na sam z Wojciechem Kaczmarkiem znalazł się Bartłomiej Dudzic. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł bramkarz Śląska, a sędzia nie dopatrzył się żadnego przewinienia, mimo że piłkarze Cracovii domagali się podyktowania rzutu karnego.

Po przerwie tempo gry znacznie wzrosło, a obie drużyny kilkukrotnie stworzyły sobie dobre okazje do strzelenia gola. W 60. minucie jedną z nich wykorzystali goście, którzy objęli prowadzenie po tym, jak Małecki z 12 metrów przelobował bramkarza Cracovii.

Dziewięć minut później na wskutek nieporozumienia w polu karnym WKS-u faulowany został jeden z rywali i arbiter spotkania odgwizdał rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał wprowadzony w drugiej połowie Kaszuba doprowadzając tym samym do wyrównania. Zawodnik ten okazał się bohaterem swojej drużyny, gdy w 77. minucie gry wykorzystał zamieszanie pod bramką wrocławian i ponownie skierował piłkę do siatki. Krakowianie nie oddali już prowadzenia i odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w Młodej Ekstraklasie, po raz drugi z rzędu dzięki bramkom Kaszuby.

Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)