ME w koszykówce: druga porażka Polaków

2007-09-05

Wczoraj Polacy zagrali kapitalną pierwszą kwartę, jednak ostatecznie bardzo wysoko ulegli Słowenii 52:70. Dziś mecz z Włochami o wyjście z grupy.

Pomysł na faworyzowaną Słowenię był prosty: walka, walka i jeszcze raz walka. W pierwszej kwarcie udało ten plan świetnie zrealizować. Dobrze i mądrze grający Polacy wygrali kwartę 19:13. To były jednak miłe złego początki...

Nasi przeciwnicy dysponowali bowiem dużo lepszy składem, wieloma gwiazdami Euroligi, kilkoma zawodnikami NBA. I to w zupełności wystarczyło. Chociaż gracze Alesa Pipana nie zagrali wielkiego meczu, Polacy nie dali im rady.

Wszystko przez błędy w ataku i podejmowanie złych decyzji. Tylko w I kwarcie wyglądało to dobrze. Potem już coraz gorzej. Dość powiedzieć, że najlepszy polski gracz z Francją Adam Wójcik, tym razem nie rzucił ani jednego punktu!

Dziś odbędzie się decydujące spotkanie z Włochami, którzy też mają dwie porażki na swoim koncie. Sytuacja jest zatem bardzo klarowna. Kto wygra, zostaje w turnieju...

Polska - Słowenia 52:70 (19:13, 7:21, 8:12, 18:24)

Polska: Pluta 12 (1), Dylewicz 9 (1), Frasunkiewicz 7 (1), Koszarek 4, Wójcik 0 oraz Witka 8 (1), Kitzinger 5 (1), Hyży 4, Pietras 2, Szewczyk 1, Skibniewski 0, Wołoszyn 0.
Słowenia: Lakovic 15 (2), Nesterovic 11, Smodis 6, Jagodnik 5 (1), D. Lorbek 3 (1) oraz E. Lorbek 16 (2), Dragic 5 (1), Vidmar 5, Slokar 4, Cebular 0, Klobucar 0.

W drugim meczu grupy D Włosi przegrali z Francją 62:69.