ME w zapasach: Brązowy medal Brzozowskiego

2006-04-30

Krystian BrzozowskiKrystian Brzozowski (Górnik Łęczna) zdobył w Moskwie brązowy medal mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 74 kg.  Polskę reprezentuje w sumie 6  zawodników: Marcin Pawlak (Górnik Łęczna) - 55 kg, Łukasz Góral (Budowlani Łódź) - 60 kg, Adam Sobieraj (Grunwald Poznań) - 66, Krystian Brzozowski (Górnik Łęczna) - 74, Radosław Horbik - 84 oraz Mateusz Gucman - 96 kg (obaj Grunwald Poznań).

Krystian Brzozowski pokonał Słowaka Daniela Dancaka, następnie przegrał późniejszym złotym medalistą Rosjaninem Buwaisem Saitijewem. W kolejnych pojedynkach w repasażach wygrał z reprezentantem Mołdawii Goranem Atanasowem oraz Grekiem Emzariosem Bentinidisem. W walce o brązowy medal Polak pokonał 2:1 Białorusina Murada Gajdarowa. Buwaisa Saitijew (74 kg) w finale pokonał reprezentanta Armenii Rusłana Kokajewa 5:0.

Nie jest to pierwsze duże osiągnięcie Brzozowskiego. Podczas IO w Atenach uplasował się na czwartej pozycji, po porażce z Ivanem Fundorą z Kuby 1:3 po dogrywce.

Łukasz Góral (Budowlani Łódź; kategoria do 60 kg) odpadł z turnieju po przegraniu walki 0:7 z reprezentantem Azerbejdżanu Aliewem Vusalem. Nie udało się także Mateuszowi Gocmanowi (Grunwald Poznań; kategoria do 96 kg), który w pierwszym pojedynku uległ Grekowi Aftantilowi Xanthopoulosowi.