MŚ: Polki coraz słabsze...

2006-11-08

Polskie siatkarki przegrały z Włochami 0:3 w meczu otwierającym drugą fazę rozgrywek mistrzostw świata. Po tej porażce nasze zawodniczki nie mają szans na zdobycie medalu mistrzostw.

W weekend zakończył się pierwszy etap mistrzostw. Polki przegrały w nim dwa mecze - z Japonią i Tajwanem - i wiadomo było, że będa musiały się sporo napracować, by podtrzymać marzenie o medalowym miejscu. Jednak już w pierwszym meczu drugiej fazy turnieju okazało się, że miejsce na podium będzie dla Polek nieosiągalne. Włoszki zdeklasowały nasz zespół, nie pozwalając urwać sobie choćby seta.

Polska przystąpiła do meczu bez chorej Katarzyny Skorupy. Do tego słabo zagrała wyraźnie zmęczona rozgrywająca Izabela Bełcik. Do tego doszła kiepska gra libero Marioli Zenik (zaledwie 33% skuteczności w przyjmowaniu piłki) i nic dziwnego, że Włoszki bez większych problemów wygrały ten mecz.

Pierwszy set był dla Polek całkiem udany. Włoszki prowadziły już 16:13, ale polskie siatkarki zdołały odrobić straty. Później jednak zaczęły robić proste błędy w ataku i Włoszki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W drugiej partii Polki również - przynajmniej na początku - prezentowały się przyzwoicie. Na początku tej części meczu prowadziły nawet 7:4. W dalszej części gry Włoszki zaczęły świetnie grać zagrywką, Polska zaś grała kiepsko w przyjęciu i siatkarki z Półwyspu Apenińskiego wygrały 25:22.

Trzeci set zaś powinien przez sztab trenerski nagrany na wideo i odłożony na półkę z napisem: "Film o tym, jak nie należy grać w siatkówkę". Polki fatalnie grały tak w ataku, jak i w defensywie, były zupełnie rozbite. Włoszki zaś zdecydowanie dominowały, z chirurgiczną precyzją punktując polski zespół. Wynik 25:13 dla Włoch mówi sam za siebie.

Włochy - Polska 3:0 (25:19, 25:22, 25:13)

Polska:
Bełcik (4 pkt), Podolec (5), Skowrońska-Dolata (5), Liktoras (10), Mirek (7), Rosner (5), Zenik (libero) oraz Maj, Bamber (2), Frątczak (2), Pycia (1).

Włochy: Lio Bianco, Togut (10), Rinieri-Dennis, Anzanello, Paggi (10), Piccinini (10), Cardullo (libero) oraz Centoni.

Dziś w nocy Polki zmierzą się z zespołem Serbii i Czarnogóry. Tę potyczkę muszą wygrać, żeby myśleć o zajęciu miejsca w pierwszej dwunastce turnieju (taki cel przed drużyną Ireneusza Kłosa postawili szefowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej). A rywal jest mocny - Serbki prowadzą w grupie E i aspirują do medalowych lokat na mistrzostwach.

Komplet wyników siatkarskich MŚ:

Grupa E

Serbia i Czarnogóra - Korea Południowa 3:0 (25:23, 25:19, 25:22)

Polska - Włochy 0:3 (19:25, 22:25, 13:25)

Turcja - Tajwan 3:1 (25:17, 25:16, 21:25, 25:17)

Kuba - Japonia 3:1 (22:25, 25:23, 25:22, 25:22)

Grupa F

Rosja - Portoryko 3:0 (25:16, 25:10, 25:20)

Holandia - Niemcy 3:2 (23:25, 25:21, 25:23, 23:25, 16:14)

Brazylia - Azerbejdżan 3:0 (25:19, 25:21, 25:23)

Chiny - USA 3:1 (20:25, 25:23, 25:22, 25:17)

8. Portoryko0-440:12

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zmierzą się w półfinałach. Zespoły z miejsc 3 i 4 zagrają o lokaty 5-8, a z te z miejsc 5 i 6 o pozycje 9-12.

- źródło: gazeta.pl