MŚ: Zabrakło 100 metrów do podium

2010-08-16

Trzech polskich zawodników: Michał Świerczyński, Tomasz Mordal oraz Bartosz Chojnacki w szwedzkiej Norze walczyło o medale mistrzostw świata Formuły OSY-400.

Tym razem najlepszy z Polaków okazał się Michał Świerczyński, który po bardzo dobrym występie, wywalczył 317 punktów i piąte miejsce. Trasa była niezwykle krótka jak na tego typu wyścigi i Michałowi do podium zabrakło dosłownie 100 metrów więcej na trasie. Ostatecznie jednak szóste, szóste i piąte miejsce w poszczególnych biegach pozwoliło mu na występ „na piątkę".

Zawiódł Tomasz Mordal, brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Europy, w których Świerczyński zajął  czwarte, a Chojnacki piąte miejsce. Podczas mistrzostw Mordal świata pływał z dużym trudem i zajął odległe 18 miejsce (zaledwie 28 pkt.). W połowie stawki 22 zawodników był z kolei Bartosz Chojnacki, który zgromadził 188 punktów i uplasował się na 10 pozycji.

Mistrzem świata został Austriak Olivier Lucas z kompletem 1200 punktów, przed Estończykiem Razmusem Haugsmagi (1000 pkt.) i Amerykaninem Billy Allenem (619 pkt). Największym rozczarowaniem byli wiodący prym w tej klasie Słowacy. Najlepszy z nich - obrońca mistrzowskiego tytułu - Miroslav Bazinsky zajął dopiero 6. miejsce.