MŚ siatkarek: Kolejne zwycięstwo "Złotek"!

2006-11-03

Polskie siatkarki w trzecim meczu Mistrzostw Świata odniosły trzecie zwycięstwo. Tym razem Polki pokonały Kostarykę 3:1. Po tym zwycięstwie polskie siatkarki praktycznie zapewniły sobie awans do dalszej fazy mistrzostw.

Polki rozpoczęły mecz od zdecydowanego zwycięstwa w pierwszym secie (25:17). W drugiej partii meczu, biało-czerwone nieco za bardzo się rozluźniły, popełniały proste błędy w przyjęciu i ataku, co zaowocowało porażką 20:25. W kolejnym secie nasze reprezentantki odzyskały koncentrację, przestały popełniać proste błędy i ośmieszyły rywalki, zwyciężając 25:11. Czwarta odsłona meczu zaczęła się od wyrównanej walki, jednak dobra gra Marii Liktoras i Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty pozwoliła polskim siatkarkom odskoczył na bezpieczną przewagę. Mecz zakończyła skutecznym atakiem Natalia Bamber, ustalając wynik seta na 25:14, a całego meczu na 3:1 dla Polski.

Polska-Kostaryka 3:1 (25:17, 20:25, 25:11, 25:14)

Polska:
Polska: Katarzyna Skorupa 3, Katarzyna Skowrońska-Dolata 16, Anna Podolec 9, Joanna Mirek 8, Sylwia Pycia 4, Milena Rosner 10, Mariola Zenik (libero) oraz Izabela Bełcik 6, Natalia Bamber 1, Maria Liktoras 10, Kamila Frątczak 5, Paulina Maj.

Kostaryka: Dionisia Thompson, Ingrid Morales, Angela Willis 13, Verania Willis 20, Onika Pinnock 7, Johanna Moore 4, Marianela Alfaro (L) oraz Silvia Marin 2, Karen Cope 7, Paola Ramirez 3.