MŚ siatkarek: Polki lepsze od Korei Płd.

2006-11-02

Polskie siatkarki odniosły kolejne zwycięstwo na Mistrzostwach Świata. W drugim meczu Mundialu Polki pokonały 3:2 Koreę Południową i wspólnie z drużyną Tajwanu prowadzą w tabeli grupy A.

Pierwszy set zakończył się po myśli polskich siatkarek, które zwyciężyły 25:21. Z drugiej partii zwycięsko wyszły Koreanki, choć to biało-czerwone były początkowo bliższe wygranej. Jednak przy stanie 22:20 Frątczak została zablokowana, a w następnej akcji siatkarki z Korei ponownie zdobyły punkt. Był remis 22:22, a cały set zakończył się triumfem Azjatek 25:23.

W trzecim secie popis gry dała Anna Podolec (w całym meczu aż 20 punktów!), która zastąpiła Kamilę Frątczak. Koreanki nijak nie mogły zatrzymać atakującej BKS Bielsko-Biała i trzecia część meczu zakończyła się zwycięstwem Polski 26:24.

Czwarty set i znów zwycięstwo siatkarek Korei Południowej. Podobnie jak w drugim secie, Polki miały przewagę, ale zmarnowały ją i o wszystkim musiał rozstrzygnąć tie-break.

W decydującej partii spotkania Polki zafundowały kibicom mały thriller. Prowadziły bowiem 11:7, ale nagle coś się  w grze zespołu zacięło i Koreanki doszły na 11:10. Ostatecznie jednak polskie siatkarki utrzymały korzystny wynik i zwyciężyły 15:12, a w całym meczu 3:2.

- Bardzo się cieszę, że wygraliśmy z Koreą, jest to ogromnie ważne zwycięstwo zarówno sportowo, jak i mentalnie. Dziewczyny wreszcie uwierzyły, że są silną drużyną, pokazały ogromna wolę walki, ambicję, co będzie miało ogromne znaczenie na dalsze dużo trudniejsze spotkania - cieszył się po meczu trener zespołu Ireneusz Kłos.

Kolejna potyczka Polek w piątek, rywalem biało-czerwonych będzie Kostaryka. Czwartek jest mundialowym dniem wolnym.