MŚ siatkarek: Polska pokonała Kenię

2006-10-31

Polskie siatkarki udanie rozpoczęły zmagania na Mistrzostwach Świata, pokonując Kenię 3:1.
-
Jestem zadowolony z wyniku i z tego, że udało nam się wygrać. Był to nasz pierwszy mecz, czuło się nerwowość w zespole, a do tego nie mieliśmy zbyt wielu informacji o przeciwniku. Nie do końca jednak jestem zadowolony z postawy dziewczyn, a zwłaszcza z gry blokiem - mówił po meczu trener reprezentacji Ireneusz Kłos.

Pierwsze dwa sety polskie siatkarki wygrały bez większych problemów. W trzeciej partii Polki zagrały nieco słabiej, mniej skuteczna była Katarzyna Frątczak, a na domiar złego urazu kolana doznała rozgrywająca Izabela Bełcik (zmieniła ją Katarzyna Skorupa). W drużynie Kenii zaś pewnie atakowała Lydiah Mayo, Kenijki dołożyły do tego poprawę gry w bloku i set zakończył zwycięstwem Kenii 25:20.

W czwartym secie polskie siatkarki zagrały już lepiej, choć w końcówce nie obeszło się bez emocji. Polki prowadziły już 16:12, ale kenijskie siatkarki zdołały doprowadzić do wyniku 20:19. Po chwili jednak Joanna Mirek popisała się skutecznym atakiem, w następnej akcji Kenijki pomyliły się w przyjęciu, pozwalając Polsce zdobyć kolejne punkty. Kolejny atak Kenii wylądował na aucie, było 23:19 i korzystne dla Polek zakończenie meczu stało się formalnością.

W następnym meczu mistrzostw Polki zmierzą się z Kostaryką (środa, godz. 7).