MŚ siatkarek: dwie porażki Polek

2006-11-06

Polskie siatkarki zaliczyły dwie porażki pod rząd. W sobotę biało-czerwone uległy Tajwanowi 1:3, dzień później Polki przegrały z Japonią także 1:3.

Potyczkę z Tajwanem polskie siatkarki przegrały na własne życzenie. Ilość błędów, które nasze siatkarki popełniły w tym meczu, można by rozdzielić na kilka innych spotkań. W pierwszym secie Polki miały przewagę 8:6, ale lekką ręką ją roztrwoniły, tracąc aż 8 punktów pod rząd i pozwalając Tajwankom na spokojne zwycięstwo w tej partii.

W drugim secie powtórzył się ten sam scenariusz - przewaga, strata 8 punktów z rzędu i porażka. W trzeciej części meczu, biało-czerwone pokazały pazur. Dobra gra Anny Podolec i Natalii Bamber pozwoliła zapisać tego seta - choć nie bez problemów, bo pod koniec tej części gry był remis 23:23 - na korzyść Polski.

W czwartym secie kibice obejrzeli kolejny pokaz niefrasobliwości w grze polskich siatkarek, widziany w dwóch pierwszych partiach meczu. Biało-czerwone odskoczyły rywalkom na 5 punktów, po czym straciły sześć "oczek". Uskrzydlone Tajwanki wygrały tego seta 25:23, a cały mecz 3:1.

Polska - Tajwan 1:3 (19:25, 18:25, 25:23, 23:25)

Polska: Bełcik (6 pkt), Frątczak (3), Skowrońska-Dolata (1), Liktoras (8), Mirek (6), Rosner (12), Zenik (libero) oraz Podolec (18), Pycia (9), Skorupa, Maj, Bamber (6).

Tajwan: Lin Chun Yi, Chen Mei Ching, Kou Nai Han (12), Chen Shu Li (15), Lin Ching I (23), Wu Hsiao Li, Szu Hui Fang (libero) oraz Chiu Wen Ying, Juan Pei Chi.

Pozostałe wyniki:

Grupa A

Kamerun - Kenia 3:2 (19:25, 23:25, 25:16, 32:30, 15:9

Japonia - Korea Południowa 3:1 (25:21, 21:25, 25:21, 25:22)

Grupa B

Rosja - Chiny 3:1 (20:25, 25:23, 25:17, 25:12)

Niemcy - Azerbejdżan 3:0 (27:25, 25:18, 25:20)

Dominikana - Meksyk 3:0 (25:20, 25:19, 25:12)

Grupa C

Brazylia - USA 3:0 (25:23, 25:21, 25:13)

Kazachstan - Kamerun 3:0 (25:20, 25:13, 25:12)

Holandia - Portoryko 3:0 (30:28, 25:15, 25:18)

Grupa D

Serbia i Czarnogóra - Egipt 3:0 (25:9, 25:13, 25:15)

Turcja - Peru 3:2 (25:27, 25:18, 21:25, 25:19, 15:9)

Włochy - Kuba 3:1 (25:27, 25:19, 25:21, 25:19)

***

Potyczka z Japonią miała podobny przebieg. Pierwszy set zakończył się porażką polskiej drużyny, po podobnej serii błędów. Polki prowadziły 11:8, lecz straciły 5 punktów z rzędu i zrobiło się 11:13. Pod koniec seta polskie siatkarki zdołały odrobić straty, lecz ostatecznie to Azjatki zapisały na swoim koncie zwycięstwo w tej cześci meczu.

W drugim secie również zwyciężyły Japonki. Polki po raz kolejny popełniły ten sam błąd, Przy stanie 12:9 coś w grze Polski się zacięło i Japonki zdobyły 4 punkty, obejmując prowadznie. Do końca seta widzowie byli świadkami twardej walki. Ostatecznie Japonki zwyciężyły 30:28.

Trzecia partia zakończyła się zwycięstwem Polek. Nasze zawodniczki pokazały, że gdy są skoncentrowane, stać je na wiele i odrobiły sześciopunktową stratę, doprowadzając do wyniku 19:19. Ostatecznie set zakończył się rezultatem 28:26 dla polskich siatkarek.

Czwarty set rozwiał marzenia polskich kibiców o zwycięstwie. Japonki wyciągnęły wnioski z przegranej trzeciej partii i szybko zdobyły wyraźną przewagę (8:2). Polki próbowały odrobić straty, lecz Azjatki nie dały się doścignąć i zwyciężyły 25:18.