MŚ siatkarzy: Polacy idą jak burza

2006-11-21

Polscy siatkarze wyrastają na czarnego konia mistrzostw świata. Dziś odprawili z kwitkiem Portoryko, wygrywając 3:0. Polacy legitymują się kompletem zwycięstw, nie stracili nawet jednego seta!

Mecz był wyrównanym widowiskiem. Portorykańczycy postawili Polakom wysoko poprzeczkę i kilkakrotnie obejmowali prowadzenie. Nasi siatkarze grali nieco rozkojarzeni, popełniali błędy w przyjęciu piłki, potrafili się jednak zmobilizować i w końcowych minutach każdego z setów odskakiwali na kilka punktów, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Sporo w zwycięstwo biało-czerwonych włożył Mariusz Wlazły, który momentami atakował niczym maszyna produkcyjna w fabryce i zdobywał punkty seriami. Polacy dobrze grali też blokiem i portorykańscy siatkarze często posyłali piłkę w aut. To wystarczyło, by odnieść czwarte zwycięstwo w turnieju. Kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie drużyna Japonii. Potyczka z reprezentacją Kraju Kwitnącej Wiśni będzie ostatnią w pierwszej fazie turnieju.

Polska - Portoryko 3:0 (25:22, 25:22, 25:23).

Polska: Zagumny (4), Wlazły (19), Pliński (7), Kadziewicz (9), Winiarski (4), Świderski (9), Gacek (libero) oraz Gruszka (2), Bąkiewicz.

Portoryko: J. Rivera (7), V. Rivera (9), Perez (2), Esteves (2), Rodriguez (4), Soto (18), Berrios (libero) oraz Bird, Escalante (10).