Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

MŚ w piłce ręcznej: Polacy w finale!

2007-02-02

 Dwie dogrywki były potrzebne by przesądzić, kto zagra w finale mistrzostw świata w piłce ręcznej. I przesądziły na korzyść Polaków. Nasi szczypiorniści pokonali Danię 36:33 i zagrają o złoty medal!

Przed meczem w polskim obozie było - dosłownie - gorąco. Sześciu piłkarzy nagle zachorowało na grypę żołądkową, dopadła ich wysoka gorączka i biegunka. Lekarze kadry postawili ich na nogi i Bogdan Wenta mógł skorzystać z pełnego składu. Fizycznie nie wytrzymał jednak bramkarz Sławomir Szmal - bohater meczu z Rosją - i w pierwszej części spotkania musiał zmienić go Adam Weiner.

W regulaminowym czasie gry Polacy przeważali. W samej końcówce Duńczycy zdołali jednak objąć prowadzenie. Bramka Karola Bieleckiego na 26:26 w ostatnich sekundach uratowała mecz dla Polaków. Zaczęła się dogrywka, zaczął się prawdziwy sportowy thriller...

Na początku pierwszej dogrywki przeważali Duńczycy. W miarę upływu czasu nasi zawodnicy zaczęli jednak odzyskiwać rezon. Świetnie bronił Weiner, cały zespół dobrze spisywał się w defensywie, a w końcówce Bartosz Jurecki rzucił na 30:29. Nasi piłkarze już mogli się czuć finalistami, było tuż, tuż... Dunczycy jednak się spięli, doprowadzili do remisu i konieczna była druga dogrywka. Dla naszych wymęczonych chorobą zawodników mecz układał się nieciekawie. Kibice drżeli - czy nasi, znękani wirusem, wytrzymają fizycznie?

W drugiej dogrywce, nasi piłkarze stanęli na wysokości zadania. Spięli się, zapomnieli o osłabionych organizmach i perfekcyjnie korzystali z błędów Duńczyków. W końcówce na miano bohatera meczu zasłużył Mateusz Jurecki, jeden z tych, którzy przed spotkaniem walczył z chorobą. Po jego dwóch bramkach nasz zespół odskoczył na dwie bramki. 36:33, koniec meczu, finał!

W finale Polska zagra o złote medale z gospodarzami turnieju, Niemcami. Już raz - w rundzie wstępnej  - ich pokonali.

Polska - Dania 36:33 (30:30, 26:26, 15:14)

Polska: Szmal, Weiner - Krzysztof Lijewski 1, Kuchczyński 1, Jachlewski 1, Tkaczyk 7, Bielecki 8, Wleklak 1, Bartosz Jurecki 3, Jurasik 4, Michał Jurecki 3, Kuptel, Tłuczyński 3 (3 z karnych), Marcin Lijewski 4.

Dania: Hvidt, Henriksen - Boesen 7 (1 z karnego), Leegaard 4, Jorgensen, Jensen 1, Rasmussen, Christiansen 7 (1 z karnego), Madsen 3, Knudsen 3, Stryger 5, Oechsler, Noddesbo, Boldsen 3


(ŁUM)


Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama