Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Macedonia - Niemcy 86:75

2009-09-14

 Zawodnicy BRJM wzięli się w garść po wysokiej porażce z Francją i pewnie pokonali Niemcy 86:75. "Ojcem" sukcesu był Vrbica Stefanov autor 25 punktówi 5 przechwytów.

BJRM zaskoczyła Niemców od samego początku spotkania dobrą obroną, co przekładało się na słabo wykonywane rzuty z gry ich rywali. Po akcji 2+1 Vrbicy Stefanova prowadzili nawet 9:4, ale dzięki rzutom Greene'a i Benziga Niemcy szybko doprowadzili do remisu.

Stefanov w pierwszej części meczu dorzucił jeszcze sześć punktów, a Predrag Samardzinski zebrał 5 piłek, dzięki czemu gracze Arsicia mogli cieszyć się prowadzeniem 18:14. Dobrze rzucali przede wszystkim zza linii 6,25 m, trafiając aż 4 z 7 prób z tej odległości w pierwszej kwarcie.

Zaraz po przerwie poprawili się w tym elemencie Niemcy, trafiając trzy trójki. Objęli dzięki temu prowadzenie 25:24. Spotkanie cały czas było wyrównane, żadna z drużyn nie mogła wyjść na większe niż dwupunktowe prowadzenie. Osiem punktów w drugiej kwarcie zdobył dla BRJM Todor Gechevski, na parkiecie pojawił się też Jeremiah Massey, dorzucając cztery oczka.

Niemcy z coraz większą ochotą rzucali za trzy, dzięki czemu mogli niwelować różnicę, która brała się między innymi z tego, że faulowani pod koszem Macedończycy trafiali swoje rzuty wolne. Szczególnie dobrze zza łuku dysponowany był Lucca Staiger, który w drugiej kwarcie trafił trzy trójki na stuprocentowej skuteczności.

Na początku drugiej połowy dzięki dwóm trójkom Vrbicy Stefanova i jednej akcji Massey'a reprezentanci BRJM znowu wyszli na pięciopunktowe prowadzenie 43:38. W kolejnej akcji faulowany przy rzucie był Dime Tasovski, który wykorzystał swoje wolne, a jego zespół prowadził już siedmioma punktami.

Na zryw Niemiec nie trzeba było długo czekać. Dwie trójki rzucili Staiger i Jagla, dzięki czemu zespół Bauermanna był znowu w grze. Zdeterminowani Macedończycy nie mieli jednak zamiaru się poddawać. W kolejnych akcjach znowu zyskali sześć punktów, a Niemcy powrócili do punktu wyjścia.

BRJM jeszcze bardziej podwyższyła przewagę po rzutach za trzy Tasovskiego i Anticia. Niemcy dwukrotnie tracili piłkę, za co byli szybko karceni przez zawodników Arscicia. Przed ostatnią częścią spotkania Niemcy tracili już 12 punktów. 

Heiko Schaffartzik i Tim Olbrecht starali się odrobić tę stratę w ostatnich 10 minutach, ale ambitni reprezentacji BRJM im na to nie pozwalali. Dużo do ich gry wprowadzał Jeremiah Massey, który czekał na możliwość zdobycia łatwych punktów spod kosza.

W ostatnich dwóch minutach zawodnicy obydwu drużyn rzucali więcej wolnych, niż mieli akcji z gry. O rozpaczy Niemiec świadczyły aż trzy próby rzutów zza linii 6,25 m pod rząd na minutę przed końcem spotkania. Za wszelką cenę chcieli zmniejszyć rozmiary porażki, będąc świadomi iż każdy punkt może mieć znaczenie.

Słabo w ofensywie w reprezentacji Niemiec zagrali Jagla, Benzing i Hamann. Zawodnicy Bauermanna pozwolili także BRJM na aż 14 przechwytów, z których mogli oni konstruować swoje kolejne akcje.

Gracze Arsicia, dzięki temu zwycięstwu, zachowali jeszcze szansę na grę w ćwierćfinale EuroBasketu w Katowicach.

Macedonia - Niemcy 86:75 (18:14, 18:22, 26:14, 24:25)

Macedonia: Vrbica Stefanov 25, Jeremiah Massey 16, Pero Antic 13, Dime Tasovski 13, Dymitar Mirakovski 9, Todor Gechevski 9, Riste Stefanov 1, Darko Sokolov 0, Predrag Smardziski 0.

Niemcy: Lucca Staiger 14, Patrick Femerling 13, Tim Ohlbrecht 12, Demond Greene 10, Heiko Schaffartzik 10, Robin Benzing 6, Jan-Hendrik Jagla 5, Sven Schultze 3, Steffen Hamman 2, Elias Harris 0, Konrad Wysocki 0.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama