Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Maciej Janowski ze Złotym Kaskiem!

2013-04-26

Żużlowiec Unii Tarnów podczas zawodów w Rawiczu pokazał się z bardzo dobrej strony i z dorobkiem 13 punktów stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce w bardzo silnie obsadzonej rywalizacji zajął Adrian Miedziński z Unibaksu Toruń a na trzeciej pozycji uplasował się stały uczestnik cyklu Grand Prix Jarosław Hampel ze Stelmetu Falubazu Zielona Góra.

Dzisiejsze zwycięstwo Macieja Janowskiego jest bardzo cenne. Mistrz świata juniorów z 2011 roku po raz pierwszy wygrał te prestżowe zawody.

Mam już w dorobku srebrny i brązowy kask więc czekałem na ten złoty. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wygrać dzisiejsze zawody. Warunki na torze były trudne i nie wszyscy sobie z nimi poradzili. Zobaczyliśmy kilka upadków, ale na szczęście obyło się bez kontuzji. Początek zawodów miałem kiepski, ale szybka wymiana zdań na temat warunków torowych z moim teamem pozwoliła mi na odniesienie zwycięstwa. Serdeczne podziękowania dla chłopaków!

Maciej Janowski przekonuje, że nie ma czasu na świętowanie. Kolejne dni będą dla 21 letniego żużlowca bardzo pracowite.

„Rzeczywiscie nie ma czasu na świetowanie. Wczoraj byliśmy jeszcze w Anglii dzisiaj w Rawiczu a już  jutro odjedziemy  mecz ligowy z Unibaksem Toruń. W sobotę znowu przenoszę się do Anglii bo tam w barwach Poole Pirates pojedziemy przeciwko Eastburne. Na tym nie koniec.  Jak najszybciej wskakuję do samolotu i wracam do Tarnowa żeby w niedzielę  pojechać w polskiej lidze. Zmierzymy się ze Stalą Gorzów. W poniedziałek znowu liga angielska i mecz przeciwko Belle Vue. Stamtąd jadę do Szwecji gdzie przygotowany jest Press Day dla dziennikarzy i kibiców i nastąpi prezentacja drużyny Piraterny Motala. Jak widać terminarz bardzo napięty”.

Maciej Janowski nie martwi się jednak perspektywą tak częstych startów.

„Jestem dobrze przygotowany do sezonu więc o moją formę jestem spokojny. Dużo trenowałem przed sezonem z Mariuszem Cieslińskim.  Ustawił mi cykl treningowy, który bardzo mi pomógł. To przecież świetny profesjonalista, który od dawna pracuje z żużlowcami. Do tego pracował ze mną Paweł Rańda,  wioślarz, reprezentant Polski, wicemistrz olimpijski z Pekinu. Otoczony więc byłem bardzo dobrą ekipą treningową i teraz to bardzo procentuje. Na razie wszystko gra”- powiedział reprezentant Polski na żużlu

ip

Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • czemu tak mało info z żużla [0]http://www.youtube.com/watch?v=2tLgQFock9I&feature=player_embedded#! Upadek Taia Woffindena w Cardiff

  2013-06-02, 11:18:24
  Sparta
Zobacz wszystkie wypowiedzi
video
FB dlaMaturzysty.pl reklama