Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Marymont zdobyty!

2009-06-15

 Mistrz Polski RMF MAXX Warsaw Eagles uległ na własnym stadionie zespołowi The Crew Wrocław 6:26. Spotkanie na szczycie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego potwierdziło tegoroczną dominację zespołu z Wrocławia nad ligowymi rywalami.

Faworyt po raz kolejny nie zawiódł. Wygrywająca spotkanie za spotkaniem Załogę, czekał tym razem poważniejszy test umiejętności. Grający bardzo zaciekle zawodnicy aktualnego mistrza kraju, stawiali skuteczny opór jednak tylko przez pierwszą połowę spotkania. W tej fazie gry pozwolili na dwa przyłożenia podaniowe niezawodnego Tylera Vorhiesa a sami odpowiedzieli jedną akcją punktową Macieja Traczyka po przechwycie piłki rzuconej rozgrywającego gości.

Spotkanie było bardzo wyrównane i mogło się podobać - przekonuje Jakub Głogowski, rzecznik prasowy The Crew Wrocław - W pierwszej połowie nasz atak miał trochę problemów ze zdobywaniem punktów, ale wszystko wróciło do normy po przerwie. Widoczny był brak w tym spotkaniu dwóch naszych podstawowych running backów Jakuba Płaczka i Igora Kowala stąd mieliśmy trochę problemów ze zrównoważoną grą w ataku. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo i zdobyte dzięki niemu prawo do rozgrywania półfinału na własnym stadionie - dodaje Głogowski.

Zespołowi z Warszawy należą się duże brawa za odważną i twardą grę w obronie. Akcje biegowe przyjezdnych były dosyć szybko powstrzymywane przez defensorów gospodarzy. Eagles nie mogli jednak znaleźć odpowiedzi na znakomity wrocławski duet tworzony przez rozgrywającego Davida Johnsona i skrzydłowego Tylera Vorhies, wspierany przez trzeciego z Amerykanów Lance'a Burnsa. Ci trzej zawodnicy zdobyli wszystkie przyłożenia swojego zespołu.

Ofensywa gospodarzy opierała się głównie na akcjach biegowych. Jeżeli warszawianie decydowali się na podanie, było ono krótkie i sam skrzydłowy dosyć szybko lądował na ziemi z obrońcą na plecach. Pomimo niekorzystnego rezultatu Ian Wilcock, trener warszawskiej drużyny ocenia - Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie a szczególnie dobrze prezentowaliśmy się w obronie i formacjach specjalnych. Niestety mieliśmy pewne trudności w ataku, stąd tak skromny dorobek punktowy. Widać było, że rozgrywający wrocławian jest wyśmienicie zgrany ze swoimi skrzydłowymi i mieliśmy duże trudności z ich zatrzymaniem.

Dla obu zespołów był to ostatni mecz przez przerwą wakacyjną. Swoje następne spotkanie ligowe Eagles rozegrają piątego września we Wrocławiu. Ich rywalem będzie inny wrocławski zespół - Devils. Dzień później The Crew gościć będą we Wrocławiu Pomorze Seahawks.

RMF MAXXX Warsaw Eagles - The Crew Wrocław 6:26 (0:6, 6:6, 0:6, 0:8)

I kwarta
0:6 przyłożenie Tylera Vorhiesa po 27-jardowym podaniu od Davida Johnsona

II kwarta
6:6 przyłożenie Macieja Traczyka po przechwycie piłki w polu punktowym The Crew
6:12 przyłożenie Tylera Vorhiesa po 34-jardowym podaniu od Davida Johnsona

III kwarta
6:18 przyłożenie Lance'a Burnsa po 35-jardowym podaniu od Davida Johnsona

IV kwarta
6:26 przyłożenie Lance'a Burnsa po 30-jardowym podaniu od Davida Johnsona (podwyższenie za dwa punkty Aleksander Depa)

(ip)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama