Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Mecze Speedway Ekstraligi w soboty?

2011-07-06

Jesteśmy już za półmetkiem tegorocznych rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski 2011. To dobry czas, by pomyśleć o tym, co należy doprecyzować lub zmienić w regulaminach w sezonie 2011, by najsilniejsza liga świata: Speedway Ekstraliga była jeszcze bardziej prestiżową i dominującą w światowym żużlu.

Wczoraj Prezes ZKŻ SSA Robert Dowhan zwrócił się do Prezesa Speedway Ekstraligi Ryszarda Kowalskiego oraz do wszystkich koleżanek i kolegów prezesów klubów ekstraligowych z prośbą o rozważenie możliwości rozgrywania meczów Ekstraligi Żużlowej od 2012 roku w SOBOTY. Argumentował to m.in. tym, że coraz częściej ludzie narzekają na późne godziny rozgrywania meczów, a tym samym późne powroty do domu, gdyż poniedziałek jest dla wszystkich normalnym dniem pracy. Robert Dowhan zwrócił uwagę, że nie wszyscy kibice pochodzą z miast gdzie rozgrywane są mecze. W szczególności w trudnej sytuacji stawiani są kibice przyjezdni, czy też osoby, które z różnych rejonów Polski dojeżdżają na spotkania swoich drużyn lub np. pracują wiele kilometrów od swojego domu. Robert Dowhan zaznaczył, że większość prestiżowych i ważnych imprez sportowych rozgrywanych jest w soboty, a do takich z pewnością należy polska ekstraliga żużlowa.  Gdyby mecze rozgrywane były w soboty, to z klucza można ustalić termin rezerwowy na niedzielę, kiedy np. warunki atmosferyczne były niesprzyjające.

Ponadto Robert Dowhan, w związku ze zmianami zachodzącymi w regulaminie rozgrywek na sezon 2012 i dalsze lata, zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie czy zapis o jednym zawodniku z cyklu GP odnosi się do wyłącznie do drużyny, która zmienia swój skład w stosunku do poprzedniego roku, czy też zastosowanie ma także to klubów, które nie zmieniają swoje składu, czyli z poszanowaniem ważności kontraktów zawartych wcześniej, czy też zawodników, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali dany klub i postanowili w nim pozostać na kolejny sezon.

Robert Dowhan zaznaczył, że gdyby przychylić się do drugiej opcji to w przypadku m.in. Falubazu musiałoby to prowadzić do konieczności zburzenia, czy przynajmniej rozbicia drużyny budowanej kilka lat z przekonaniem jej istnienia przez kolejne lata. Jeśli już ta „sprawiedliwość” jest konieczna to niech miarą w ostateczności pozostanie KSM, a nie ograniczanie liczby zawodników z GP,  z których w istocie tylko kilku się naprawdę się liczy. Wbrew pozorom nie da to oszczędności finansowych, a już na pewno nie podniesie prestiżu i wyrównania Ekstraligi – zakończył Dowhan.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama