Niedziela w Londynie najbardziej emocjonująca była na olimpijskiej pływalni. Padły tam dwa rekordy świata.
Ustanowili je Cameron Van Der Burgh z RPA na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz Amerykanka Dana Vollmer na 100 m stylem motylkowym. Sensacyjnie zakończyła się sztafeta 4x100 m w stylu dowolnym - Francuzi pokonali zdecydowanych faworytów konkurencji - Amerykanów.
Oto komplet medalistów olimpijskich z niedzieli, 29 lipca:
JUDO
kat. 52 kg kobiet
1. An Kum-Ae (Korea Płn.)
2. Yanet Bermoy Acosta (Kuba)
3. Priscilla Gneto (Francja), Rosalba Forciniti (Włochy)
kat. 66 kg mężczyzn
1. Lasza Szawdatuaszwili (Gruzja)
2. Miklos Ungvari (Węgry)
3. Masashi Ebinuma (Japonia), Jun Ho Cho (Korea Płd.)
KOLARSTWO
wyścig ze startu wspólnego kobiet
1. Marianne Vos (Holandia) 3.35.29
2. Elizabeth Armitstead (Wielka Brytania) 3.35.29
3. Olga Zabielińska (Rosja) 3.35.31
ŁUCZNICTWO
turniej drużynowy kobiet
1. Korea Płd. (Hyeonju Choi, Bo-Bae Ki, Sung-Jin Lee)
2. Chiny (Ming Cheng, Yuting Fang, Jing Xu)
3. Japonia (Ren Hayakawa, Miki Kanie, Kaori Kawanaka)
PŁYWANIE
100 m st. motylkowym kobiet
1. Dana Vollmer (USA) 55,98 (rekord świata)
2. Lu Ying Lu (Chiny) 56,87
3. Alicia Coutts (Australia) 56,94
100 m st. klasycznym mężczyzn
1. Cameron Van Der Burgh (RPA) 58,46 (rekord świata)
2. Christian Sprenger (Australia) 58,93
3. Brendan Hansen (USA) 59,49
400 m st. dowolnym kobiet
1. Camille Muffat (Francja) 4.01,45
2. Allison Schmitt (USA) 4.01,77
3. Rebecca Adlington (Wielka Brytania) 4.03,01
4x100 m st. dowolnym mężczyzn
1. Francja (Amaury Leveaux, Fabien Gilot, Clement Lefert, Yannick Agnel) 3.09,93
2. USA (Nathan Adrian, Michael Phelps, Cullen Jones, Ryan Lochte) 3.10,38
3. Rosja (Andriej Greczyn, Nikita Łobincew, Władimir Morozow, Daniła Izotow) 3.11,41
PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
kat. 53 kg kobiet
1. Zulfija Czinszanlo (Kazachstan) 226 kg (95+131)
2. Hsu Shu-Ching (Tajwan) 219 (96+123)
3. Cristina Iovu (Mołdawia) 219 (99+120)
kat. 56 kg mężczyzn
1. Yun-Chol Om (Korea Płn.) 293 kg (125+168)
2. Jingbiao Wu (Chiny) 289 (133+156)
3. Walentin Hristow (Azerbejdżan) 286 (127+159)
STRZELECTWO
pistolet pneumatyczny kobiet 10 m
1. Wenjun Guo (Chiny) 488,1 (388+100,1)
2. Celine Goberville (Francja) 486,6 (387+99,6); dogrywka 10,6
3. Ołena Kostewycz (Ukraina) 486,6 (387+99,6); dogrywka 9,7
skeet kobiet
1. Kimberly Rhode (USA) 99 (74+25)
2. Wei Ning (Chiny) 91 (68+23)
3. Danka Bartekova (Słowacja) 90 (70+20); dogr. 4
SZERMIERKA
turniej indywidualny szablistów
1. Aron Szilagyi (Węgry)
2. Diego Occhiuzzi (Włochy)
3. Nikołaj Kowalew (Rosja)
SKOKI DO WODY
synchroniczne kobiet z trampoliny 3 m
1. He Zi, Wu Minxia (Chiny) 346.20
2. Kelci Bryant, Abigail Johnston (USA) 321.90
3. Jennifer Abel, Emilie Heymans (Kanada) 316.80
JUR