Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Mistrzostwa Polski Juniorów

2014-03-14

W dniach 3-5 Marca w Wiśle odbyła się XX Olimpiada Młodzieży Zwana również Mistrzostwami Polski Juniorów. Z powodu słabych warunków atmosferycznych przeniesiono zawody z Istebnej do Wisły w ostatniej chwili.

Zawodnicy AZS/SMS Zakopane jadąc do Wisły z Trenerem Michałem Sitarzem spoglądali na nieośnieżone stoki i wątpili w możliwość rozegrania zawodów na śląsku.

Nazajutrz po przyjeździe wyruszyliśmy pod stok Soszów na Slalom Równoległy . Po wyjeździe krzesełkiem do góry ujrzeliśmy śnieg. Na stoku było wiele skał: od malutkich po duże wielkości pięści.  Nie robiliśmy nawet przejazdów treningowych w obawie o deski” relacjonuje Oskar Kwiatkowski.

Najpierw startowały Juniorki i Juniorzy Młodsi ze względu na freestyle’ owców i ich równolegle rozgrywaną konkurencje . W tej kategorii mieliśmy 2 dziewczyny. Wygrała Ola Michalik, a druga była Hanka Gąsienica- Mikołajczyk.
 
Po zawodach juniorów młodszych rozpoczęły się zawody juniorów. Trasa była już jednak mocno zepsuta przez poprzednie przejazdy i było mówione że zawody mogą zostać przerwane po 2 przejazdach eliminacyjnych. Tak się stało.  Po 2 przejazdach Pewnie zwyciężył Oskar Kwiatkowski. Na 3 miejscu znalazł się Michał Nowaczyk, zaś Michał Jakubowski zajął 5 miejsce. W Juniorkach 2 miejsce zajęła Katarzyna Bachulska, Katarzyna Jankowska tuż za podium- 4.

Po zawodach wróciliśmy do Pensjonatu. Zadowoleni i niezadowoleni. Ci którzy byli zadowoleni z wyniku byli bowiem smutni spoglądając na opłakany stan swoich desek poszarpanych przez skały.

Następnego dnia Odbył się Slalom Gigant. Ze względu na miękki śnieg i kamienie wszyscy trenerzy jednogłośnie byli za zakończeniem zawodów po pierwszym przejeździe.

W juniorkach młodszych zwyciężyła Hanka  Gąsienica- Mikołajczyk, Ola Michalik niestety wypadła.

W Juniorach znów wygrał Oskar Kwiatkowski ,a na 4 miejscu uplasował się Michał Jakubowski. Michał Nowaczyk niestety wypadł z trasy, niefortunnie trafiając w skały i niszcząc swoją deskę. W kategorii Juniorek na 3 miejscu znalazła się Katarzyna Jankowska. Katarzyna Bachulska jechała bardzo szybko, ale niestety nie trafiła do mety. Tak zakończyły się zmagania w konkurencjach Alpejskich.

We środę odbył się Snowboard cross. Mimo Małej ilości śniegu  udało się stworzyć fajny i bezpieczny tor. Z naszych zawodników wystartowała tylko Ola Michalik, która pięknie wywalczyła 3 miejsce.

Podsumowując wyniki medalowe zawodników AZS/SMS Zakopane
Oskar Kwiatkowski- 2x złoty
Hanka Gąsienica Mikołajczyk- 1x Srebrny i 1x Złoty
Ola Michalik- 1x złoty i 1x brązowy
Katarzyna Bachulska- 1x srebrny
Michał Nowaczyk- 1x brązowy
Katarzyna Jankowska- 1x brązowy

Gratulujemy!!!

Warto również wspomnieć, że Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk należą też do grupy Alpine Snowboard Team, który działa po to, by promować najlepszych Snowboardzistów w Polsce.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama