NBA: Gortat tym razem bez punktów

2009-01-23

W nocy na parkietach NBA rozegrano dwa mecze. Los Angeles Lakers pokonali Washington Wizards, a Orlando Magic z Marcinem Gortatem w składzie ulegli Boston Celtics.

"Magicy" nie postawili Bostonowi zbyt dużego oporu. Celtics niemal przez cały mecz trzymali rękę na pulsie i nie dali ekipie z Florydy powalczyć. Orlando w ostatniej kwarcie meczu doszło "Celtów" na 7 punktów, więcej jednak nie wskórało.

Kluczem do sukcesu drużyny Doca Riversa była solidna gra w obronie. Magic mieli problemy ze sforsowaniem twardej defensywy i trafili zaledwie 41% rzutów z gry. Z obroną Bostonu nie poradzili sobie gwiazdorzy Orlando: Dwight Howard (11 punktów, ale 4/11 z gry), Rashard Lewis (22 punkty, 6/15 z gry), ani też Jameer Nelson (17 punktów, 6/16).

Co ciekawe, "Celtowie" odnieśli sukces mimo fatalnej skuteczności rzutów za 3 (0/6).

W Magic epizod zaliczył Marcin Gortat. Polak zagrał 9 minut, notując w tym czasie 2 zbiórki, przechwyt i dwa faule.

Dzięki wygranej z Orlando, Celtics umocnili się na prowadzeniu w Konferencji Wschodniej. Podopieczni Doca Riversa legitymują się dorobkiem 36 zwycięstw i i 9 porażek. Drugie miejsce zajmują Cleveland Cavaliers (32-8), trzecie zaś Orlando Magic (33-9).

W drugim piątkowym meczu, Los Angeles Lakers pokonali Washington Wizards 117:97. W ekipie LAL najlepiej zaprezentował się Andrew Bynum (23 punkty, 14 zbiórek), w Wizards wyróżnił się Antawn Jamison (19 punktów, 5 zbiórek).