NBA: świetny mecz Marcina Gortata!

2008-04-17

Dobre wieści zza oceanu - polski rodzynek w NBA, Marcin Gortat, zaliczył najlepszy mecz w swojej karierze! Środkowy Orlando Magic w meczu z Washington Wizards zaliczył 12 punktów i 11 zbiórek.

"Magicy" meczem z Washington Wizards zakończyli rundę zasadniczą. Ekipa z Florydy już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w dywizji Southeast. Trener Stan van Gundy dał więc Gortatowi nieco więcej minut na parkiecie. Polak nie zawiódł oczekiwań trenera. W ciągu 28 minut zdobył 12 punktów i zebrał 11 piłek, w tym 5 na atakowanej tablicy. W ekipie Orlando tylko J.J. Reddick i Rashard Lewis zaprezentowali się lepiej. Cały mecz "Magicy" wygrali 103:83, udanie kończąc niezłą rundę zasadniczą.

Mecz z Wizards był dla Marcina Gortata szóstym występem na parkietach NBA. Średnio polski środkowy w sezonie zasadniczym notował 3 punkty i 1,3 zbiórki na mecz, grając 6.7 minuty. W opinii ekspertów, kolejny sezon w NBA może być dla Gortata przełomowy. Trener van Gundy niemal przez cały sezon deklarował, że Polak w obecnych rozgrywkach ma szlifować umiejętności i przygotowywać się do gry na najwyższych obrotach w następnym sezonie. Patrząc na dorobek Gortata w potyczce z Wizards można się spodziewać, że nasz zawodnik na parkietach NBA czuje się coraz pewniej i kolejny rok gry w USA może być dla niego przepustką do kariery solidnego gracza w najlepszej lidze świata.