Znajdujesz siê w ogólnopolskim wydaniu.

NHL: Hat-tricki Fro³owa i Conroya

2005-11-14

Rosjanin Aleksander Fro³ow i Craig Conroy z Los Angeles Kings byli bohaterami niedzielnej serii meczów NHL. Obaj zdobyli po trzy bramki, a ich dru¿yna pokona³a Columbus Blue Jackets 8:2.

Na uwagê zas³uguje szczególnie wyczyn rosyjskiego hokeisty. Fro³ow uzyska³ hat-trick w czasie 8.18 min. Zdoby³ trzy kolejne gole w sytuacji, gdy Kings grali przy równych liczebnie si³ach, w przewadze i w os³abieniu. W sumie Rosjanin w obecnym sezonie strzeli³ 11 bramek.

Hat-trick sta³ siê tak¿e udzia³em Todda Bartuzziego z Vancouver Canucks, dziêki czemu jego dru¿yna pokona³a Detroit Red Wings 4:1. Pozosta³e bramki zdobyli - dla Canucks: Anson Carter, dla Red Wings: Rosjanin Pawe³ Dacjuk. Hokei¶ci z Detroit, najlepsza obecnie dru¿yna ligi, zanotowali trzeci± pora¿kê w sezonie, w tym drug± z Canucks.
Dwie bramki dla Chicago Blackhawks strzeli³ Mark Bell, a jedn± - Duncan Keith. To efekt niecodziennej skuteczno¶ci dru¿yny gospodarzy. Dwie bramki, Keitha i Bella, s± bowiem konsekwencj± ... dwóch strza³ów Blackhawks na bramkê Fina Jussi Markkanena.
Dru¿yna z Chicago prowadzi³a po pierwszej tercji 3:0, mimo i¿ bilans strza³ów by³ korzystny dla rywali: 11-5. W drugiej tercji rosyjskiego bramkarza 'Jastrzêbi', Niko³aja Chabibulina pokona³ jedynie Fernando Pisani.

W okresie 50 sekund Philippe Boucher i Fin Jere Lehtinen zdobyli dwie bramki dla Dallas Stars, w wygranym 3:1 meczu z Anaheim Mighty Ducks. Stars odnotowali zwyciêstwo po raz pi±ty w szóstej grze, a bramkarz Marty Turco cieszy³ siê szczególnie, jako ¿e rozgrywa³ dwusetny mecz w NHL. Przy dwóch bramkach asystowa³ Rosjanin Siergiej Zubow, który odnotowa³ czterechsetny punkt w meczu ligowym, w tym 315 za asystê. ]