Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Nagrody Akademii Polskiej Siatkówki przyznane

2010-07-19

 Jury Akademii Polskiej Siatkówki dokonało wyboru w konkursie na najlepsze opracowanie w zakresie "Metodyki nauczania wybranych elementów techniki w siatkówce zgodnie z nowoczesnymi metodami treningu sportowego". Do wyboru: zagrywka, przyjęcie, wystawa, blok, obrona lub atak. 

Konkurs skierowany był do instruktorów, trenerów, nauczycieli, studentów i naukowców, posiadających doświadczenie w zakresie metodyki nauczania wybranych elementów techniki w siatkówce.

Ze względu na wysoki poziom merytoryczny i nowatorskie podejście do wskazanej tematyki laureatem konkursu został Robert Bałuszyński za pracę pt. "Metodyka nauczania i doskonalenie zagrywki szybującej  w wyskoku (jump float)".  Zwycięzca otrzyma notebook T500 firmy Lenovo, Sponsora Polskiej
Siatkówki. Nagrodzona praca zostanie opublikowana na stronie www.akademiasiatkowki.com.pl

Celem konkursu było kształtowanie i dalszy rozwój pozytywnych postaw w środowisku siatkarskim prezentujących nowatorskie podejście do wykorzystywania efektywnych technik treningu siatkarskiego. 

Komisja w składzie Ryszard Bosek, Krzysztof Felczak, Grzegorz Grządziel, Wojciech Jędrzejewski, Ireneusz Mazur, Alojzy Świderek i Andrzej Warych oceniła prace pod kątem  zawartości merytorycznej, poziomu naukowego, wartości metodycznych oraz zgodności z nowoczesnymi metodami treningu sportowego.

- Gra w siatkówkę zaczyna się od zagrywki, która obok przyjęcia jest jednym z dwóch elementów, które umożliwiają zainicjowanie gry. O wyjątkowości tego elementu stanowi również fakt, że jest jedyną czynnością techniczną w siatkówce, w pełni kontrolowaną i zależną od jednego zawodnika - argumentował w swojej pracy Robert Bałuszyński.

Nagrodzona praca w sposób szczegółowy wyjaśnia wszystkie elementy treningu  związanego z nauką i techniką wykonania zagrywki szybującej. Przedstawiony sposób prezentacji tego elementu gry jest nowoczesny i w pełni metodyczny. Dzięki temu opracowaniu szkoleniowcy siatkówki za pośrednictwem www.akademiasiatkowki.com.pl będą mieli okazję do zdobycia praktycznej wiedzy i wykorzystania jej podczas treningów. 

Zgodnie z założeniami regulaminowymi Komisja Konkursu wyróżniła jeszcze dwie prace. Drugie miejsce w konkursie zajął Kacper Osuch za pracę pt. "Metodyka nauczania zbicia tenisowego", a trzecie Jarosław Jeznach autor pracy pt. "Metodyka nauczania bloku w siatkówce zgodnie z nowoczesnymi metodami treningu sportowego". 

Zwycięzcom gratulujemy wysokiego poziomu merytorycznego nagrodzonych prac oraz prezentowania pozytywnych postaw w środowisku siatkarskim w zakresie udostępniania wiedzy i dzielenia się zdobytymi
doświadczeniami, a wszystkich tych, którzy nie wzięli udziału w tej edycji Konkursu zapraszamy do udziału w kolejnych.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Akademii, na której systematycznie zamieszone zostają materiały tematyczne, opinie na temat publikacji siatkarskich, recenzje, słownik terminów siatkarskich i
wiele innych przydatnych zarówno dla kadry szkoleniowej, siatkarzy jak i kibiców. Dzięki wymianie wiedzy za pośrednictwem portalu wypełniamy misję Akademii i przyczyniamy się do rozbudowy zaplecza Polskiej Siatkówki.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama