Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Nie ma mocnych na braci Bernatowiczów!

2010-09-13

 Krzysztof Bernatowicz, reprezentujący barwy kluby Ski-Line Szczecin zwyciężył z rozgrywanych w Szczytnie na Jeziorze Domowe Duże mistrzostwach Polski w slalomie w kategorii open.

Srebrny medal powędrował do jego brata Tomasza Bernatowicza, również ze Ski-Line. Krzysztof zwyciężył tydzień temu w skokach i to pozwoliło mu na świetny wynik łączny i zwycięstwo w trójkombinacji. Brąz dla Martina Grucy z Zefiru Bytom.

Wśród pań zwyciężyła warszawianka - Olga Kurczyńska (UKNW Adrenalina Warszawa), przed dwiema zawodniczkami Zefiru Bytom, przyjaciółkami i rywalkami jednocześnie - Justyną Mazurkiewicz i Anną Moś. Obie zresztą stanęły na podium również w trójkombinacji - Mazurkiewicz na jego najwyższym stopniu, zaś Moś na drugim.

W młodszych kategoriach wiekowych zwyciężali faworyci. W kategorii do lat 17 wygrała Małgorzata Rutkowska z augustowskiej Sparty, triumfatorka również w trójkombinacji. Drugie miejsce w slalomie i w trójkombinacji zajęła Aleksandra Kuźbiel z MOS-u Augustów. Brązowa w Szczytnie była Ada Kusiak ze Ski-Line Szczecin, nie sklasyfikowana w trójkombinacji. Wśród mężczyzn w tej kategorii wiekowej triumfowali zawodnicy z bytomskiego Zefiru: Paweł Świętek, przed Tadeuszem Kowalczykiem (ta sama kolejność w trójkombinacji). Trzecie miejsce zajął w slalomie Jakub Oronowicz ze Szczecina.

W kategorii do lat 21 startowały dwie zawodniczki: zwyciężyła Justyna Mazurkiewicz, przed Aleksandrą Gogolą z Klubu Nart Wodnych z Jaworzna, podobnie wyglądało podium w trójkombinacji. Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się koledzy klubowi Justyny - Dawid Kazek oraz Martin Gruca, którzy również wywalczyli kolejno złoto i srebro w trójkombinacji. Trzecie miejsce w slalomie w tej kategorii przypadło reprezentantowi augustowskiej Sparty - Piotrowi Huguesowi, zaś w trójkombinacji brąz dla Rafała Domańskiego z klubu MOS Augustów.

W Szczytnie rozegrano również slalom w kategorii weteranów (powyżej 35 roku życia). Wystartowała jedna zawodniczka - Anna Gogola (KNW Jaworzno), zaś wśród mężczyzn triumfował Dariusz Rytko z Warszawy (UKNW Adrenalina), przed Pawłem Kowalskim (Płazik Łódź) i Mariuszem Grucą z Zefiru.

Zawody w Szczytnie pozwoliły również wyłonić najlepsze kluby, których zawodnicy rywalizowali w ciągu całego sezonu. Poniżej klasyfikacja drużynowa w poszczególnych kategoriach wiekowych:

U14

 1. MOS Augustów

 2. Zefir Bytom

 3. Ski-Line Szczecin


U17

 1. Zefir Bytom

 2. Sparta Augustów

 3. MOS Augustów


U21

 1. Zefir Bytom

 2. MOS Augustów

 3. Sparta Augustów


Open

 1. Zefir Bytom

 2. Ski-Line Szczecin

 3. Sparta Augustów


Weterani

 1. KNW Jaworzno

 2. UKNW Adrenalina Warszawa

 3. Płazik Łódź

 ip

Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama