Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

O złotej Anicie słów kilka

2009-08-27

 Anita Włodarczyk została bohaterką MŚ w Berlinie. Co o polskiej lekkoatletce sądzą ludzie z jej uczelni? Jak ją przedstawiają? O tym w komunikacie.

Zawodniczka urodziła się 8 sierpnia 1985 roku w Rawiczu. Do 2005 roku trenowała w klubie Kadet w Rawiczu a obecnie w AZS AWF w Poznaniu.

Jest studentką IV roku Wychowania Fizycznego specjalności trenerskiej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Studiuje według indywidualnej organizacji studiów z powodzeniem łącząc uprawianie sportu z nauką.

W 2006 roku sięgnęła po dwa medale podczas rozegranych w Toruniu młodzieżowych mistrzostw Polski - srebro i brąz w rzucie młotem. Rok później zdobyła kolejne dwa medale (złoto i srebro) podczas młodzieżowych mistrzostw kraju. Kolejne jej sukcesy podkreślają coraz lepszą formę poznańskiej zawodniczki, która w 2008 roku czterokrotnie poprawiała swój rekord życiowy jednocześnie zdobywając wicemistrzostwo Polski. Podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku uzyskała 71,26 m, co dało jej szóste miejsce.

W światowym Finale IAAF w Stuttgarcie zajęła 3.miejsce. Anita doskonale zainaugurowała sezon 2009, ponownie triumfując w Zimowym Pucharze Europy w Rzutach wynikiem 75,05 m, który poprawiła na mityngu w Halle (75,39). Zwyciężyła także w konkursie rzutu młotem "Skolimowska Trophy" w mityngu Grand Prix IAAF w Ostrawie i wynikiem 76,59 m ustanowiła rekord życiowy oraz zawodów i po raz czwarty z rzędu pokonała liderkę światowej tabeli. Wygrała także w sierpniu 2009 r. podczas mityngu w Cottbus uzyskując rezultat 77,20 i bijąc rekord kraju Kamilii Skolimowskiej.

Podczas Mistrzostw Świata w Berlinie 22 sierpnia br. w drugiej próbie finałowego konkursu ustanowiła rekord świata uzyskując wynik 77,96 m.

W opinii pracowników Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu Anita Włodarczyk to osoba pracowita, wytrwała i dobrze radząca sobie w łączeniu studiów z treningami.

- Pracę zaliczeniową z teorii sporu oddała jako jedna z pierwszych na roku, co w przypadku indywidualnej organizacji studiów jest nie małym wyczynem - mówi Jarosław Janowski, prezes AZS AWF.

- Zapamiętałem ją jako osobę bardzo poukładaną, która podczas pierwszych lat studiów nie zwalniała się z obowiązkowych zajęć, ale starała się zaliczać przedmioty w terminie - opowiada prof. Dariusz Wieliński, prorektor do spraw studiów AWF w Poznaniu.

Podobnie o Anicie wypowiada się jej były trener Czesław Cybulski, który współpracował z nią przez ostatnie 5 lat. - Anita to osoba bardzo pracowita, zdolna, zdyscyplinowana i obowiązkowa, która ma mocną motywację osiągania coraz lepszych wyników. Jeszcze pięć lat temu była niepewna swoich umiejętności, a dziś to zupełnie inna osoba. Dzięki spotkaniom z psychologiem, licznym rozmowom w czasie treningów i przede wszystkim jej samozaparciu w doskonaleniu kondycji jest osobą pewna siebie i silnie zmotywowaną do sięgania po najwyższe trofea - opowiada Cybulski.

Z swoim trenerem Anita Włodarczyk rozstała się ponad miesiąc temu. Jak przyznaje Cybulski, to rozstanie krótkotrwale i być może w przyszłości dojdzie do kontynuacji współpracy. - W treningach jest jak w małżeństwie, bywają kłótnie i nieporozumienia, ale są one krótkotrwałe. Anita jest kowalem swojego losu i to ona wybierze, jak planuje dalej kształtować swoją karierę - dodaje były trener.

(ip)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama