Olli wygrywa, Małysz drugi

2009-03-23

Fin Harri Olli został triumfatorem ostatniego w tym sezonie indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich 2008/2009, który odbył się w Planicy. Już wcześniej triumf w klasyfikacji końcowej zapewnił sobie Gregor Schlierenzauer.

Niedzielne zawody przebiegały podobnie, jak piątkowy konkurs indywidualny, czy sobotni drużynowy. Skoczkom przeszkadzał wiatr, który kręcił z różnych kierunków, a zawody wielokrotnie były przerywane.

Po pierwszej serii na czele znajdował się nasz „Orzeł" z Wisły. Skok na odległość 210 metrów oraz wysokie noty pozwolił znaleźć się Małyszowi na pierwszym miejscu, który wyprzedził nawet Harrego Olli lądującego metr dalej.

W drugiej serii bezkonkurencyjny był Olli przeskakując zdecydowanie pozostałych zawodników (219,5 m). 212,5 metra dały podium Robertowi Kranjcowi. Razem ze Słoweńcem na trzecim stopniu podium stanął Simmon Amman.

Małysz niemalże powtórzył rezultat pierwszej serii skacząc w drugiej tylko pół metra bliżej. Nie udało się co prawda utrzymać prowadzenia, ale drugie miejsce to i tak wielki sukces.

Świetne ósme miejsce zajął Kamil Stoch, którego 206 metrów było szóstą odległością drugiej serii.