Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Otwarcie sezonu w Kluszkowcach

2013-05-24

W najbliższą niedzielę 26 maja odbędzie się I edycja tegorocznego cyklu AZS MTB CUP. Rywalizacja w Kluszkowcach to jedna z imprez w ramach Sony Vaio Joy Ride Fest.

Zawody będą wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze start i meta usytuowane będą na szczycie góry Wdżar. Poszczególne odcinki trasy to zjazdy i podjazdy każdym ze zboczy tego wzniesienia. To zagwarantuje niesamowitą widowiskowość imprezie, oraz odpowiedni poziom trudności. Po drugie nasz wyścig cross-country jest częścią największej imprezy rowerowo-muzycznej w Polsce, czyli Sony Vaio Joy Ride Fest. Po trzecie w miasteczku zawodów mieszczącym się na głównym parkingu przy dolnej stacji wyciągu, znajdować się będzie kilkanaście stoisk ze sprzętem a akcesoriami rowerowymi. Będzie można przetestować rowery (m.in. Corratec), umyć i przesmarować rower produktami Muc-Off, zapoznać się z ochraniaczami G-Form. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że podczas festiwalu odbędą się wszelkiego rodzaju zawody w kolarstwie górskim (maraton, DH, enduro, dual slalom, pomp track, trial). Wisienką na torcie będzie z pewnością sobotni NS Bikes Slope Style, który w tym roku wchodzi w skład największego na świecie rowerowego cyklu The Freeride Mountain Bike World Tour. Oznacza to, że możemy spodziewać się wysokich skoczni i latającej  czołówki świata – swoją obecność potwierdził już lider klasyfikacji generalnej Sam Pilgrim.

W zawodach AZS MTB CUP może wystartować każdy. Zgłoszenia do wyścigu można dokonać na stronie www.azsmtbcup.com lub w dniu zawodów w Biurze Wyścigu, czynnym od godz. 8:00 (przy górnej stacji wyciągu). Zawodnicy z danej kategorii wiekowej muszą odebrać nr startowy najpóźniej na godzinę przed swoim startem.

Harmonogram startów:
Godzina 9:30 - start kategorii: żaczka, żak, młodziczka, młodzik;
Godzina 10.30 - start kategorii: juniorka młodsza, junior młodszy, juniorka;
Godzina 11.30 - start kategorii: junior, U-23 K, elita K, Masters;
Godzina 13.30 - start kategorii: U-23 M, elita M

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama