Outsider w Hali Mistrzów...

2006-03-17

Oprócz emocjonujących spotkań podczas XXII kolejki spotkań w Dominet Basket Lidze niestety nie brakowało także tych jednostronnych. Z pewnością do takich pojedynków należał mecz we Włocławku, gdzie miejscowy Anwil rozgromił najsłabszą w lidze Noteć Inowrocław 110 - 48.

Różnica 62 punktów nie najlepiej świadczy o poziomie basketu w polskiej lidze. Noteć to zespół który do najlepszej klasy rozgrywek w Polsce dostał się tzw. „kuchennymi drzwiami” i do tej pory nie odniósł zwycięstwa w DBL!. Jedeną pozytywną stroną występów Noteci w DBl jest fakt iż wielu młodych koszykarzy ma okazję grać w pierwszym składzie i spędzać wiele minut na parkiecie.

Mecz Anwilu z Notecią bez historii. Już w pierwszej kwarcie włocławianie osiągnęli przewagę 18 punktów. Przez kolejne 10 minut gospodarze powiększyli przewagę aż do 28 „oczek”.  Kolejne dwie kwarty to kolejne zwycięstwa wicemistrzów Polski 29-14 i 24-15.

WTK Anwil Włocławek - Noteć Inowrocław 110:48 (26:8, 31:11, 29:14, 24:15)