PLS: 15 kolejka zakończona

2006-02-12

Popisem pięknej gry siatkarskiej uraczyli nas dzisiaj zawodnicy  Jastrzębskiego Węgla  i Wkręt Met-u AZS Częstochowa, kończąc tym samym 15 kolejkę rozgrywek rundy zasadniczej Polskiej Ligi Siatkówki.

Pierwszy set zdecydowanie należał do gospodarzy ( siatkarzy Jastrzębskiego Węgla), którzy to osiągnęli zdecydowaną przewagę punktową, dzięki wspaniałej grze w bloku i  po błędach przeciwnika. Po pierwszej partii wydawało się, iż gospodarze szybko „rozprawią się” z częstochowianami. Stało się zupełnie inaczej. AZS Częstochowa w drugim secie podjął wyrównaną walkę z gospodarzami, po czym go wygrał ( podobnie jak i set III). Dzięki wygranemu IV setowi gospodarze doprowadzili do tie – breaka, w którym jednak polegli. Zawodnikiem meczu został wybrany Krzysztof Gierczyński. Z cała pewnością można powiedzieć, że dzisiejsze spotkaniu w Jastrzębiu-Szerokiej było jednym z najbardziej widowiskowych meczy rozegranych w ostatnim czasie. Dzięki wygranej częstochowianie zajmują drugą pozycję w tabeli i wyprzedzają swoich dzisiejszych rywali o punkt.

Jastrzębski Węgiel – AZS Częstochowa 2:3 (25:16, 25:27, 20:25, 25:22, 11:15)

Jak już zdołał nas przyzwyczaić zespół Ireneusza Mazura – BOT Skra Bełchatów, beż większych problemów pokonał na wyjeździe AZS Politechnikę Warszawa w trzech setach. Mimo dobrej gry w pierwszym secie warszawiaków i efektownych ataków Radosława Rybaka, ofiarnej obrony i prób przedarcia się przez potrójny blok, set zakończył się wygraną Skry do 19.Drugi set zdecydowanie należał do bełchatowian, charakteryzował się dobrą zagrywką Mariusza Wlazłego, płynnością gry, lepszą grą blokiem. W trzecim secie warszawiacy ponownie próbowali powalczyć  i doprowadzić do czwartego seta. Radosław Rybak ponownie uruchomił swój atak, co przyczyniło się do bardzo emocjonującej końcówki seta, w której to siatkarze Politechniki obronili pięć piłek setowych. Ostatni punkt Skra zdobyła po przerwie, o którą poprosił trener Mazur.

AZS Politechnika Warszawska – BOT Skra Bełchatów 0:3(19:25, 18:25, 21:25)

Na szczególną uwagę zasługuję spotkanie rozegrane w sobotę w Rzeszowie pomiędzy Resovią Rzeszów i  KS Gwardią Wrocław. Wydawało się, iż zawodnicy gospodarzy nie będą mieli większych problemów z pokonaniem  przedostaniej w tabeli Gwardii. Tymczasem Wrocławie przysporzyli rzeszowianom sporo problemów. Gra była bardzo wyrównana, a zwycięstwo Resovii nastąpiło dopiero po wygranej w tie – breaku (16:14), dlatego podział punktów wydaje się jak najbardziej sprawiedliwy. Dzięki jednemu punktowi wywiezionemu z Rzeszowa oraz przegranej ,plasowanego wyżej w tabeli Jokera Piła, Gwardia Wrocław przesunęła się w tabeli na 8 miejsce.

Resovia Rzeszów - Gwardia Wrocław 3:2(25-18, 22-25, 25-23, 19-25, 16-14)