PLS: XVI Kolejka za nami...

2006-02-21

W XVI kolejce PLS padły następujące rozstrzygnięcia:

Joker Piła - Jastrzębski Węgiel  0 : 3 (12:25, 15:25, 28:30)

Drużyna Dariusza Luksa jedynie w trzecim secie postawiła opór jastrzębianom, którzy w dwóch pierwszych partiach zdeklasowali rywala. Jastrzębie bardzo umiejętnie blokowało wszystkie ataki siatkarzy Jokera, szczególnie w bloku brylował Bednaruk wraz z Plińskim.

Mostostal Kędzierzyn-Koźle - AZS Częstochowa 0: 3 (25:27, 23:25, 22:25)

W niedzielnym meczu kończącym 16. serię PLS Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle przegrał przed własną publicznością z Wkręt-Metem Domexem AZS Częstochową 0:3. Jednak w odróżnieniu od poprzednich spotkań, w tym pojedynku siatkarze Mostostalu toczyli wyrównaną grę praktycznie przez wszystkie trzy sety i gdyby nie własne błędy w końcówkach to wynik konfrontacji mógł być bardziej korzystny. Częstochowianie dzięki trzem punktom zwiększyli swoje szanse na drugie miejsce w tabeli przed fazą play off.

PZU AZS Olsztyn - Politechnika Warszawska 3 : 0  (25:22, 25:21, 25:12)

PZU AZS Olsztyn wygrał w piątek z Wózkami BT AZS-em Politechniką Warszawską. Wynik trzeciego seta 25:12 najlepiej świadczy o różnicy w umiejętnościach tych zespołów.

Skra Bełchatów - Resovia Rzeszów 3:0  (25:22, 25:18, 25:20)

Mistrz Polski Skra Bełchatów, bez większych kłopotów, rozprawił się z Resovią Rzeszów w 16. kolejce Polskiej Ligi Siatkówki. Rzeszowianie, którzy przystąpili do tego spotkania bez wiary w zwycięstwo stawiali opór tylko w pierwszym secie. Skra, która 3 dni wcześniej uzyskała awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów, praktycznie zapewniła sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej. Zawodnikiem meczu wybrany został Maciej Dobrowolski.

Gwardia Wrocław - Polska Energia Sosnowiec 3 : 0  (25:23, 25:20, 25:22)

Gwardia Wrocław, wygrywając w Miliczu z Polską Energią Sosnowiec , zapewniła sobie awans do fazy play off rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki. Pierwszy set był jednak bardzo wyrównany, a przewaga gwardzistów uwidoczniła się dopiero w końcówce. Drugą partię gospodarze wygrali bez problemu do 20, natomiast w partii trzeciej, podobnie jak w pierwszej, dopiero końcowa faza udowodniła, że zasługują na to zwycięstwo. Siatkarze Sosnowca znaleźli się w trudnej sytuacji, nie będzie im łatwo w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyć punkty w meczach z Olsztynem czy Skrą. PKE spodziewali się środkowego miejsca w tabeli ... Zespoły z 9. i 10. pozycji w tabeli zagrają w barażach o utrzymanie się w PLS.