PŚ w Ga-Pa , Małysza w TCS już nie zobaczymy

2006-01-03

Noworoczny konkurs Turnieju Czterech Skoczni w bawarskiej miejscowości Garmisch Partenkirchen był wspaniałym widowiskiem dla kibiców skoków narciarskich, trzymającym w napięciu do samego końca. W Oberstdorfie najlepszy okazał się Janne Ahonen, jednak tym razem los uśmiechnął się do Czecha Jakuba Jandy. Janda oddał najdłuższy skok pierwszej serii (125 m) i o pięć punktów wyprzedzał piątego Ahonena (122,5 m). W finałowej serii Ahonen uzyskał 124 m, a Czech 121,5 m. O końcowym zwycięstwie Jandy przesądziły lepsze noty za styl. Pozostałe miejsca na podium zajęli Finowie - Janne Ahonen i Matti Hautamaeki.

Kamil Stoch w tym konkursie zajął 29 miejsce, a Robert Mateja niestetyy nie awansował do finałowej serii i został sklasyfikowany na 39. pozycji.

Adam Małysz przeżywa prawdziwy kryzys formy. W pierwszej serii nie miał wprawdzie problemów z pokonaniem Niemca Maximiliana Mechlera, ale odległość 114,5 m dała mu dopiero 18. miejsce. W drugiej serii poleciał na odległość 112,5 metra spadając w klasyfikacji generalnej na 21. miejsce. Po tej porażce został wycofany z Turnieju i do 6 stycznia skoczek ma wypoczywać w Wiśle i spokojnie potrenować. Adam podobno z prośba o pomoc zwrócił się do swojego pierwszego trenera Jana Szturca, któremu to zawdzięcza wszystkie sukcesy. Szturc z pewnością dobrze nim pokieruje! Wierzmy w powrót formy mistrza z Wisły!