Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

PTPS Piła wycofana z PlusLigi Kobiet

2010-06-01

Stało się - PTPS Piła znika z PlusLigi Kobiet. Pojawiające się od pewnego czasu informacje na ten temat zostały dziś potwierdzone.

"Zarząd Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej informuje, iż podpisał z Trefl Piłka Siatkowa S.A. porozumienie o współpracy, którego jednym z elementów jest zamiana prawami do uczestnictwa w rozgrywkach PlusLigi Kobiet oraz I ligi.

Zarząd Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej wyjaśnia, iż zasadniczym powodem zawarcia tego porozumienia z Trefl Piłka Siatkowa S.A., które skutkuje między innymi zamianą miejsca w ligach była trudna sytuacja finansowa PTPS. Brak sponsora strategicznego uniemożliwił zbudowanie drużyny, która swoją sportową postawą zaspakajałaby wysokie oczekiwania kibiców i władz klubu.

Kierując się odpowiedzialnością i uczciwością wobec zawodniczek i kadry szkoleniowej oraz przestrzegając zasad obowiązującego prawa Zarząd podjął decyzję, która umożliwi uregulowanie zobowiązań oraz w znaczącym stopniu zabezpieczy dalsze funkcjonowanie klubu.

Zarząd PTPS oświadcza, iż decyzja o zawarciu porozumienia konsultowana była z głównymi sponsorami, posiadającymi z klubem umowy na kolejne lata. Wszyscy oni wyrazili aprobatę dla tych działań i gotowość dalszego wspierania klubu. O planowanych zmianach poinformowano także osoby, które zakładały PTPS i nadal uczestniczą w jego pracach, a także przedstawicieli drużyny. We wszystkich tych przypadkach planowane działania spotkały się ze zrozumieniem.

Władze klubu z pełną odpowiedzialnością oświadczają, iż jednym z elementów, które w ostatnich miesiącach utrudniały rozmowy sponsorskie była atmosfera wytworzona przez niektóre osoby dotycząca finansowania piłki siatkowej w Pile.

Zarząd PTPS podejmując tą trudną, ale w jego ocenie odpowiedzialną decyzję informuje, iż w planach klubu jest powrót do najwyższej klasy rozgrywek w ciągu jednego, maksymalnie dwóch sezonów.

Władze klubu pragną podziękować tym wszystkim - sponsorom, sympatykom, kibicom, zwłaszcza tym zrzeszonym w Klubie Kibica - którzy przez lata byli razem z PTPS, wyrażając jednocześnie nadzieję, że nadal tak pozostanie. Wszak prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie."

Zarząd PTPS

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama