W Londynie rozdano w piątek kolejne komplety medali. Trzy spośród nich trafiły w ręce Polaków!
WIOŚLARSTWO
Czwórka podwójna mężczyzn
1. Niemcy
2. Chorwacja
3. Australia
Dwójka bez sternika mężczyzn
1. Eric Murray/Hamish Bond (Nowa Zelandia)
2. Germain Chardin/Dorian Mortelette (Francja)
3. George Nash/William Satch (W. Brytania)
Jedynka mężczyzn
1. Mahe Drysdale (Nowa Zelandia)
2. Ondrej Synek (Czechy)
3. Alan Campbell (W. Brytania)
Dwójka podwójna kobiet
1. Anna Watkins/Katherine Grainger (W. Brytania)
2. Kim Crow/Brooke Pratley (Australia)
3. Magdalena Fularczyk/Julia Michalska (Polska)
STRZELECTWO
Karabin 50 m leżąc mężczyzn
1. Siergiej Martynow (Białoruś)
2. Lionel Cox (Belgia)
3. Rajmond Debevec (Słowenia)
Pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn
1. Leuris Pupo (Kuba)
2. Vijay Kumar (Indie)
3. Ding Feng (Chiny)
GIMNASTYKA
Trampolina mężczyzn
1. Dong Dong (Chiny)
2. Dmitrij Uszakow (Rosja)
3. Chunlong Lu (Chiny)
BADMINTON
Gra mieszana
1. Nan Zhang/Yunlei Zhao (Chiny)
2. Chen Xu i Jin Ma (Chiny)
3. Joachim Fischer/Christinna Pedersen (Dania)
JUDO
+78 kg kobiet
1. Idalys Ortiz (Kuba)
2. Mika Sugimoto (Japonia)
3. Wen Tong (Chiny), Karina Bryant (W.Brytania).
+100 kg mężczyzn
1. Teddy Riner (Francja)
2. Aleksander Michajlin (Rosja)
3. Andreas Toelzer (Niemcy), Rafael Silva (Brazylia)
ŁUCZNICTWO
Turniej indywidualny mężczyzn
1. Jin Hyek Oh (Korea Południowa)
2. Takaharu Furukawa (Japonia)
3. Xiaoxiang Dai (Chiny).
PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
Kobiety 75 kg
1. Swietłana Podobiedowa (Kazachstan)
2. Natalia Zabołotna (Rosja)
3. Iryna Kulesza (Białoruś)
85 kg mężczyźni
1. Adrian Zieliński (Polska)
2. Apti Auchadow (Rosja)
3. Kianoush Rostami (Iran)
KOLARSTWO TOROWE
Wyścig na dochodzenie mężczyzn
1. Wielka Brytania (Ed Clancy, Geraint Thomas, Steven Burke, Peter Kennaugh)
2. Australia (Jack Bobridge, Glenn O'Shea, Rohan Dennis, Michael Hepburn)
3. Nowa Zelandia (Sam Bewley, Marc Ryan, Jesse Sergent, Aaron Gate)
Keirin kobiet
1. Victoria Pendleton (W.Brytania)
2. Shuang Guo (Chiny)
3. Wai Lee (Hongkong)
PŁYWANIE
200 m st. grzbietowym kobiet
1. Missy Franklin (USA)
2. Anastazjia Zujewa (Rosja)
3. Elizabeth Beisel (USA)
100 m st. motylkowym mężczyzn
1. Michael Phelps (USA)
2. Chad le Clos (RPA), Jewgienij Korotyszkin (Rosja)
800 m st. dowolnym kobiet
1. Katie Ledecky (USA)
2. Mireia Belmonte-Garcia (Hiszpania)
3. Rebecca Adlington (W.Brytania)
100 metrów st. dowolnym mężczyzn
1. Florent Manaudou (Francja)
2. Cullen Jones (USA)
3. Cesar Cielo (Brazylia)
SZERMIERKA
Szabla drużynowo mężczyzn
1. Korea Południowa
2. Rumunia
3. Włochy
LEKKOATLETYKA
Pchnięcie kulą mężczyzn
1. Tomasz Majewski (Polska)
2. David Storl (Niemcy)
3. Reese Hoffa (USA)
10000 metrów kobiet
1. Tirunesh Dibaba (Etiopia)
2. Sally Jepkosgei Kipyego (Kenia)
3. Vivian Jepkemoi Cheruiyot (Kenia)