Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Piotr Celeban i Kamil Dankowski przedłużyli umowy ze Śląskiem Wrocław

2017-03-29

Piotr Celeban i Kamil Dankowski przedłużyli swoje umowy z wrocławskim klubem. Celeban podpisał 3-letni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 2 sezony, natomiast Dankowski związał się ze Śląskiem umową obowiązującą do końca czerwca 2021 roku.W tym sezonie Piotr Celeban jest jedynym zawodnikiem z pola w Lotto Ekstraklasie, który wystąpił we wszystkich spotkaniach od pierwszej minuty do końcowego gwizdka. Łącznie w barwach Śląska rozegrał aż 265 meczów, zdobywając w nich 24 bramki. Jego największym sukcesem w karierze jest mistrzostwo Polski, po które sięgnął z wrocławskim klubem w 2012 roku.

- Cieszę się, że zostaję w Śląsku. Rozmowy były długie, ale chciałbym podziękować wszystkim, którzy brali w tym udział. Mam wielki szacunek do Śląska. Spędziłem tu większość kariery i wiele przez te lata razem osiągnęliśmy. To czwarty mój kontrakt z WKS-em i mam nadzieję, że nie będzie ostatnim. Mam także nadzieję, że niebawem wróci stary-dobry Śląsk i znów będziemy walczyć o najwyższe cele - mówi Celeban. - Dziękuje kibicom, za okazane wsparcie. Nie zawsze moja forma była najwyższa, ale zawsze czułem, że fani stoją murem za mną - dodaje.

- Dziś wykonujemy pierwszy, duży krok w budowaniu mocnej drużyny na ten sezon i kolejne lata. Podpisaliśmy dwa kontrakty z dobrymi zawodnikami, z czego bardzo się cieszymy - komentuje prezes Śląska Wrocław Michał Bobowiec. Dla Kamila Dankowskiego obecny sezon ma niewątpliwie charakter przełomowy. Utalentowany obrońca zdołał wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie Śląska, zaliczył premierowe trafienie w Lotto Ekstraklasie, a do tego jest jednym z najważniejszych zawodników reprezentacji Polski U-20.

„Danek” swoją karierę kontynuował będzie we Wrocławiu, z którym jak niejednokrotnie podkreślał, jest mocno związany. - Klub zrobił wszystko, bym został we Wrocławiu. Miałem inne propozycje, ale nie jestem gotowy na odejście. Zdecydowałem wspólnie z tatą, że chcę zostać w Śląsku, gdzie "złapałem grę". Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję w Śląsku na kolejne 4 lata - zaznacza Kamil Dankowski.

ip

fot. Krystyna Pączkowska/Śląsk Wrocław/slaskwroclaw.pl

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama