Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Pływackie MŚ w Eurosporcie

2011-07-06

W drodze do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku czołówka najlepszych pływaków w dniach 16-31 lipca będzie rywalizowała w Szanghaju podczas pływackich mistrzostw świata. To będzie ostatnia impreza, w której kibice zobaczą wszystkich najlepszych pływaków świata przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie w 2012 roku. Eurosport zapewnia obszerne relacje na żywo (około 50 godzin transmisji) z tego wydarzenia.

Relacje Eurosportu podczas pierwszej części mistrzostw obejmą rywalizacje w skokach do wody (16-24 lipca), w których prymat wiodą Chińczycy. Przed dwoma laty, podczas mistrzostw w Rzymie, reprezentanci tego kraju wywalczyli aż siedem złotych medali. Jedynym zawodnikiem, któremu udało się pokonać chińskich sportowców w skokach, był Tom Daley. Brytyjczyk w wieku zaledwie 15-lat został najmłodszym złotym medalistą pływackich mistrzostw świata w konkurencji skoków do wody z 10-metrowej wieży.

24 lipca rozpoczną się konkurencje pływackie. Wśród najbardziej utytułowanych zawodników i zawodniczek znajdą się Michael Phelps, Ryan Lochte i Rebecca Soni - Stany Zjednoczone, Laszlo Cseh - Węgry, Federica Pellegrini  - Włochy, Therese Alshammar  - Szwecja, Paul Biedermann  i Britta Steffen - Niemcy, Marleen Veldhui i Ranomi Kromowidjojo  - Holandia, Leisel Jones i Stephanie Rice  - Australia.

Polska do Szanghaju wybierze się w 12-osobowym składzie. Poprzednie mistrzostwa nie były udane dla naszej reprezentacji. W 2009 roku w Rzymie jedyny, srebrny medal na 200 m stylem motylkowym zdołał wywalczyć Paweł Korzeniowski.

Kibice w Polsce będą trzymać kciuki za udany powrót najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii polskiego pływania Otylii Jędrzejczak, która z pewnością będzie chciała udowodnić swoją klasę przed przyszłorocznymi igrzyskami w Londynie. Objawieniem mistrzostw może okazać się 19-letni Marcin Cieślak, który od stycznia studiuje i trenuje w Stanach Zjednoczonych. W kwietniu Polak wywalczył drugie miejsce w Grand Prix USA na 200 m motylkiem, wyprzedzając samego Michaela Phelpsa. Udany występ naszego zawodnika dał mu przepustkę do występu w Szanghaju.

Skład Polaków na mistrzostwa świata: Alicja Tchórz, Mirela Olczak (obie Słowianka Gorzów Wielkopolski), Otylia Jędrzejczak, Paweł Korzeniowski, Sławomir Kuczko (wszyscy AZS AWF Warszawa), Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra), Konrad Czerniak (Wisła Puławy), Marcin Tarczyński (Anprel-Armexim Pruszków), Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin), Filip Wypych (Trójka Łódź) i Dawid Szulich (Delfin Legionowo), Marcin Cieślak (Warszawianka Warszawa).

Relacje w Eurosporcie – ZOBACZ TUTAJ

 

 • Eurosport pokaże wszystkie finały skoków do wody na żywo lub z lekkim opóźnieniem.

 

 • Eurosport zapewnia relacje na żywo ze wszystkich konkurencji pływackich mistrzostw.

 

Mistrzostwa komentować będą Sylwester Sikora oraz Maciej Bonecki.

Pieter van den Hoogenband ekspertem Eurosportu

Ekipa Eurosportu będąca w Szanghaju wzbogaci relacje o ekskluzywne wywiady ze zwycięzcami poszczególnych konkurencji. Pod koniec każdej transmisji widzowie będą mogli poznać opinię światowej sławy eksperta Pietera van den Hoogenbanda w specjalnym magazynie „Pool Talk”. Holender jest trzykrotnym mistrzem olimpijskim – na 100 m stylem dowolnym (Sydney i Ateny) oraz na 200 m stylem dowolnym (Sydney). Van den Hoogenband będzie współpracował z Eurosportem  aż do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

ip

Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama