Pogrom Prokomu!

2008-10-13

Wicemistrzowie Polski PGE Turów Zgorzelec rozgromił na własnym parkiecie drużynę mistrzów Asseco Prokom 59: 80. Gospodarze zablokowali w całym meczu aż 11 rzutów rywali.

Pierwsze minuty meczu należały do Sopocian, którzy rozpoczęli od prowadzenia 9:2. Pierwsze punkty zdobył były gracz Turowa - Dawid Logan. Gospodarze jednak nie pozostawali dłużni, trafiali Copeland, Harris. Wzmocniono obronę i Turów zaczął kontrolować to, co się działo na parkiecie, kończąc pierwszą kwartę 5-punktową przewagą 21:16.

W drugie kwarcie swoją szansę wykorzystał 20- letni rzucający Bartosz Bochno, który zdobył dla Turowa dziewięć oczek, trafiając trzy trójki. Po pierwszej połowie było 42:37.

W trzeciej kwarcie prowadzenie Turowa wzrosło do 14 punktów, od tego momentu inicjatywa należała wyłącznie do Turowa i tak już było do końca meczu. Dobra obrona Zgorzelczan, chaotyczna gra Sopocian przyczyniła się do tego, że ci ostatni nie byli wstanie odrobić strat. Świetnie pod własnym koszem grali Townes i Turek, którzy zablokowali odpowiednio pięć i cztery rzuty rywali.

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Prokom Sopot 80:59 (21:16, 21:19, 23:17, 15:7)

PGE: Copeland 21 (4), Turek 10, Harris 9 (2), Daniels 8, Roszyk 2, oraz Bochno 9 (3), Witka 6 (1), Milijkovic 3 (1), Strzelecki 2, Kitzinger 0.

Asseco: Logan 14 (1), Burrel 13, Nesović 12 (2), Archibong 2, Łapeta 0 oraz Dylewicz 7 (1), Ewing 4, Szczotaka 4 (1), Kostrzewski 0, Zamojski 0.