Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Polacy faworytami MME w klasie T-550

2011-05-20

Już w najbliższy weekend (21-22 maja) wszystkich fanów szybkości na wodzie czekają nie lada emocje. W niemieckim Dessau zostaną rozegrane Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasie T-550 w niezwykle mocnej polskiej obsadzie.

O tytuł Mistrza Starego Kontynentu powalczy obrońca tytułu sprzed roku – Michał Gembiak, mistrz świata – Marcin Mucha oraz „brązowy” mistrz świata i Europy – Marcin Gembiak. Wszyscy z klubu „Posnania” Poznań. Polskę reprezentować będzie w tej klasie również Krzysztof Śniadecki (ŻTMS Baszta Żnin).

- Pierwszy raz w naszej 16-letniej karierze zdarzyło się tak, że pierwsze zawody w sezonie i już o tak wysoką stawkę – mówi na chwilę przed wyjazdem do Dessau Marcin Gembiak. – Trudno jest powiedzieć zatem, jaka formę prezentujemy my i nasze bolidy. Nie mieliśmy bowiem okazji sprawdzić wszystkich podzespołów. Dodatkowo  po raz pierwszy popłyniemy w Dessau. Z tego co wiemy trasa biegnie po łuku i charakteryzuje się wysoką falą. Zapowiadają się więc ciekawe zawody, które mogą być jednak loterią. Oczywiście życzylibyśmy sobie opanować cale podium, ale jak będzie przekonamy się w niedzielę – dodał  zawodnik poznańskiej „Posnanii”.

W Dessau o medale mistrzostw świata powalczą również zawodnicy w klasie 0-175, a wśród nich dwóch Polaków: Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań) oraz Marcin Zieliński, reprezentujący klub SKM LOK Szczecin. Pełen obaw o start w Niemczach jest jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników Henryk Synoracki: - Początek sezonu, a my już zmagamy się o medale mistrzostw świata. Obawiam się, że federacja międzynarodowa nie przemyślała tegorocznego terminarza zbyt wnikliwie. Jestem zaniepokojony również o stan przygotowania trasy wyścigu. W Dessau są naprawdę trudne warunki i wszystko może się zdarzyć – podsumował nasz mistrz.

Relacja ze startów naszych zawodników oraz wyniki zawodów w Dessau na bieżąco na stronie Związku: www.pzmwinw.pl

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama