Polacy o krok od ME

2008-09-08

Udało się! Polacy po raz przedostatni pod wodzą Raula Lozano pokonali Belgię 3:2 w meczu barażowym o udział w ME siatkarzy i są bardzo blisko awansu. Wczorajsze spotkanie było dla wicemistrzów świata ciężką przeprawą.

Biało-czerwoni, osłabieni brakiem Winiarskiego, Ignaczaka, Zagumnego czy Wlazłego zagrali bardzo nierówno. Jeden set dobry, to następny zły. Całe szczęście w porę się obudzili i zdołali Belgów pokonać. Nie było łatwo...

Pierwsza odsłona dla gospodarzy, którzy zaczęli z dużo większym rozmachem. Nasi źle radzili sobie przede wszystkim na siatce, nie potrafiąc zablokować ani jednego ataku!

W drugiej partii było lepiej i udało się ją na swoją stronę przeciągnąć. Trzecia odsłona znów jednak słabiutka i mimo zdobycia kilku punktów z rzędu pod koniec, przegrana.

Od tego momentu na parkiecie królowali już tylko Polacy. Najpierw wysoka wygrana w secie czwartym i doprowadzenie do remisu 2:2, a następnie bezbłędny niemal tie-break i triumf w całym spotkaniu! Rewanż powinien być jedynie formalnością.

Belgia - Polska 2:3 (25:22, 22:25, 25:23, 18:25, 9:15)