Polacy pokonali Belgów w drodze do Pekinu

2007-12-01

Polska pewnie pokonała Belgię 3:0 (25:22, 25:18, 25:19) w meczu turnieju kwalifikacyjnego do IO w Pekinie. Tym samym wicemistrzom świata udało się wygrać swoją grupę i awansować do półfinału.

Pierwszy set był dość wyrównany. Polacy zaczęli dobrze, ale potem na delikatne prowadzenie wyszli Belgowie. Nasi siatkarze odrobili jednak stratę i walczyli z rywalami "punkt za punkt". Słabo spisywał się nasz blok, który nie zdobył żadnego punktu. Pod koniec seta "biało-czerwoni" uzyskali lekką przewagę, której do końca nie oddali.

Drugą partię zaczęliśmy dobrze i na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy prowadząc 8:6. Potem graczom Raula Lozano udało się jeszcze powiększyć tę przewagę. Do końca seta wicemistrzowie świata kontrolowali przebieg gry, w miarę wysoko prowadząc. Wreszcie Sebastian Świderski pewnie skończył jedną z akcji i prowadziliśmy już 2:0.

"Biało-czerwoni" wspaniale rozpoczęli też trzeciego i jak się potem okazało, ostatniego seta. Na przerwę schodziliśmy prowadząc aż 8:4. Potem jednak Belgowie ruszyli do odrabiania strat i pod dwóch asach serwisowych wyrównali. Wtedy trener Lozano wziął czas, który jednak niewiele dał. Nasi rywale wyszli na prowadzenie. Wtedy Polacy pokazali charakter i na drugą przerwę schodzili prowadząc dwoma punktami. Ostatecznie wicemistrzowie świata udowodnili swoją wyższość wygrywając całego seta i mecz. Tym samym wygraliśmy grupę i czekamy na półfinałowego rywala.

Polska - Belgia 3:0 (25:22, 25:18, 25:19)

Polska: Zagumny, Winiarski, Wlazły, Pliński, Świderski, Grzyb, Ignaczak (libero) oraz Bąkiewicz, Szymański

Belgia: Depestele, van Walle, van Goethem, Hoho, Verhelst, van Decraen, Callebert (libero) oraz Claes.