Polacy rozbili gospodarzy!

2008-08-11

Polska pokonała Chiny 33:19 (21:10) w pierwszym meczu turnieju piłkarzy ręcznych Pekin 2008! Gospodarze okazali się bardzo słabym rywalem i wicemistrzowie świata nie mieli z nimi żadnych problemów.

Trener Wenta desygnował do gry podobną siódemkę jaka grała w turnieju eliminacyjnym we Wrocławiu. Oszczędzał zatem Karola Bieleckiego, a dał pograć ambitnemu Michałowi Jureckiemu.

Zaczęliśmy dobrze, bo od prowadzenia 5:1. Potem jeszcze powiększyliśmy przewagę, ale w tym momencie wkradło się delikatne rozprężenie. Gospodarze doszli nas na trzy gole, co było nie lada niespodzianką. W tym właśnie momencie nasz selekcjoner zdecydował się wprowadzić Karola Bieleckiego i znów zrobiło się wysoko. Ostatecznie, do przerwy 21:10.

Druga połowa to konsekwentne utrzymywanie wyniku przez wicemistrzów świata. Trener Wenta dał odpocząć Tkaczykowi, Jurasikowi, Jureckiemu i Bieleckiemu, ale dublerzy grali bez zarzutu i na pełnym luzie. Dobrze w bramce spisywał się Sławomir Szmal. Ostatecznie wygraliśmy 33:19 i zajmujemy 1. miejsce w grupie.

Jutro o 9:45 mecz Polska - Hiszpania.

Polska - Chiny 33:19 (21:10)

Polska:
Sławomir Szmal - Mariusz Jurasik 8, Mateusz Jachlewski 5, Tomasz Tłuczyński 5 (1 z karnego), Paweł Piwko 4, Grzegorz Tkaczyk 2, Bartłomiej Jaszka 2, Karol Bielecki 2, Marcin Lijewski 2, Krzysztof Lijewski 1, Artur Siódmiak 1, Bartosz Jurecki 1, Michał Jurecki 0.