Polscy skoczkowie szaleją w Sapporo

2007-02-23

Adam Małysz zajął pierwsze, a Kamil Stoch drugie miejsce w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Mistrzostw Świata w skokach narciarskich w Sapporo!

W rozegranych w piątkowe popołudnie kwalifikacjach, Małysz był bezkonkurencyjny. Skoczył aż 139,5 metra, zostawiając daleko w tyle zarówno drugiego Stocha, jak i najgroźniejszych rywali do złota na MŚ. Lider klasyfikacji Pucharu Świata Norweg Anders Jacobsen skoczył 120,5 metra, co dało mu 20. miejsce, Natomiast wicelider PŚ, Austriak Gregor Schlierenzauer wypadł jeszcze słabiej i osiągnął ledwie 110,5 metra.

Drugie miejsce zajął Kamil Stoch i to chyba największa niespodzianka piątkowych kwalifikacji. 21-letni skoczek poszybował na 134,5 metr.

Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajął Fin Harri Olli. Młody Fin skoczył tyle samo, co Stoch - 139,5 m - jednak przegrał z Polakiem o 0,5 punktu w notach za styl.

Stoch i Olli skakali z 18 belki startowej. Natomiast pierwsza dziesiątka skoczków Pucharu Świata - która w kwalifikacjach startowała jako ostatnia - skakała z 13 belki.

W sobotnim konkursie, poza Małyszem i Stochem zobaczymy także dwóch innych polskich skoczków. Do zawodów zakwalifikowali się Robert Mateja (118,5 metra, 34. miejsce) i Piotr Żyła (116 metrów, 41. miejsce).

Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich rozpoczynają się jutro. Zabraknie w nich Niemca Michaela Uhrmanna, który na jednym z treningów upadł i złamał kość w stopie.

Początek konkursu na dużej skoczni (K-120) w Sapporo o godz. 24 czasu polskiego. W niedzielę odbędzie się konkurs drużynowy.