Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Polska młodzież lepsza od Wenezueli

2009-07-06

Powrót Ligi Światowej do Wrocławia był równie, a może nawet bardziej udany, niż ostatnia wizyta tych rozgrywek na Dolnym Śląsku. Nasza utalentowana młodzież dwukrotnie w Hali Stulecia okazała się zdecydowanie lepsza od Wenezueli.

Nie ma znaczenia, że gościa z Ameryki Południowej przyjechali osłabieni brakiem swojej gwiazdy Ernando Gomeza bo w naszej kadrze tylko Marcina Możdżonak uznać było można za gracza z podstawowej szóstki.

W piątkowym meczu nasza reprezentacja zagrała składem, który teoretycznie można uznać na podstawowy w tej edycji Ligi Światowej z Łomaczem na rozegraniu i Jakubem Jaroszem w ataku. Wenezuale nia miała nic do powiedzenia i uległa 0:3 a MVP spotkania wybrano Bartosza Kurka. W trzecim secie na boisku pojawił się młodziutki środkowy Karol Kłos. Był to jego debiut w reprezentacji, ale już w drugiej akcji popisał się efektownym pojedynczym blokiem.

W sobotę było już nieco trudniej, ale i nasza drużyna uległa przemeblowaniu. Grali Bartman, Ruciak i Woicki. Pierwszego seta przegraliśmy na przewagi przez błędy w obronie i przy gorszej zagrywce. W drugiej partii zaczęliśmy od prowadzenia 5:0 i dalej już jakoś poszło... Mocna zagrywka i kapitalna gra blokiem Możdżonka (który wybrany został graczem meczu) sprawiły, że Wenezuelczycy tylko chwilami nawiązywali wyrównaną walkę.

Piątek

Polska - Wenezuela 3:0
(25:15, 25:22, 25:20)

Składy zespołów :
Polska : Nowakowski (9), Łomacz (1), Kurek (16), Możdżonek (5), Jarosz (16), Bąkiewicz (4), Zatorski (libero) oraz Woicki, Gromadowski, Ruciak (1) i Kłos (2)
Wenezuela : Rojas (7), Diaz (13), Marquez (10), Ereu (6), Blanco (1), Cedeno (4), Silva (libero) oraz Valera, Mendez i Luna

Sobota

Polska - Wenezuela 3:1
(27:29, 25:14, 25:21,25:22)

Składy zespołów:
Polska: Nowakowski(10 pkt.), Bartman (19), Gromadowski (14), Woicki, Ruciak (8), Możdżonek (14), Zatorski (L) oraz  Łomacz, Kurek (1), Jarosz (9)
Wenezuela: Rojas (14 pkt.), Diaz (21), Mendez (5), Marquez (8), Ereu (14), Blanco (1), Silva (L) oraz Luna (1), Cedno

Jakub Guder/składy za siatka.org

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama