Polska zremisowała z Czarnogórą (WIDEO)

2012-09-08

Reprezentacja Polski zremisowała na wyjeździe z Czarnogórą 2:2 w swoim pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata.

Polacy rozpoczęli starcie w Podgoricy znakomicie. Już w 6. minucie w polu karnym sfaulowany został Robert Lewandowski, a jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Jakub Błaszczykowski. Polacy jednak nie poszli za ciosem i dali się zepchnąć do obrony, co zostało ukarane bramką Drincicia po strzale z dystansu w 27. minucie. W 38. minucie ponownie na prowadzenie mógł nas wyprowadzić Lewandowski, ale jego uderzenie w sytuacji sam na sam obronił bramkarz Czarnogóry. Do szatni schodziliśmy natomiast juz ze stratą jednej bramki do rywala. Po rzucie rożnym polscy obrońcy nie upilnowali Mirko Vucinicia i napastnik Juventusu Turyn uderzeniem głową pokonał Przemysława Tytonia.

W drugiej części meczu Polacy grali już lepiej. Zaatakowali mocniej, co poskutkowało w 55. minucie, kiedy to centrę Ludovica Obraniaka wykorzystał Adrian Mierzejewski. Pomimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie - doskonałych sytuacji na zapewnienie zwycięstwa swoim drużynom nie wykorzystali m.in. Stevan Jovetić i ponownie Lewandowski.Obie reprezentacje kończyły spotkanie w osłabieniu - z boiska za czerwone kartki po uderzeniu przeciwnika bez piłki wylecieli Pavicević oraz Obraniak.

CZARNOGÓRA - POLSKA 2:2 (2:1)

Bramki: Drincić (27), Vucinić (45+3) - Błaszczykowski (6), Mierzejewski (55)

Żółte kartki: Vucinić, Pavicević, Dzudović - Polanski.
Czerwone kartki: Pavicević - Obraniak

CZARNOGÓRA: Bożović - Pavicević, Basa, Jovanović (65. Kasalica), Volkov, Vukcević (71. Peković), Jovetić, Vucinić, Zverotić, Drincić (85. Dzudović), Savić.

POLSKA: Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Glik, Wawrzyniak - Błaszczykowski, Borysiuk, Polanski, Obraniak, Grosicki (46. Mierzejewski) - Lewandowski (90+2 Saganowski).