Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ponad 10 tys. kibiców wybrało gwiazdy

2012-01-10

Znamy już pełne składy drużyn Północy i Południa, a także trenerów Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Katowice 2012. Ostateczne wyniki głosowania zostały podane na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w hotelu Mercure w Warszawie. W tym roku kibice pobili zeszłoroczny rekord głosowania.

Na oficjalnej stronie Meczu Gwiazd (meczgwiazd.plk.pl) zarejestrowało się 7 809 użytkowników, oddano też 2 307 głosów drogą SMS-ową, co łącznie daje liczbę 10 116 głosujących! W zeszłym - rekordowym - roku było to 9368 głosów łącznie w internecie i przez SMS.

Wyjątkowo ciekawie przebiegało głosowanie na skrzydłowych w ekipie Północy. Ostatecznie z pierwszej piątki wypadł Paweł Leończyk z Energi Czarnych Słupsk, a jego miejsce zajął Darrell Harris z Kotwicy Kołobrzeg, który wyprzedził go zaledwie 25 głosami! Do tego bardzo blisko Harrisa był Adam Waczyński, któremu do pokonania Amerykanina zabrakło 45 głosów.

Podobna sytuacja, choć nie aż tak zacięta, była wśród skrzydłowych Południa. Tam szansę na wejście do pierwszej piątki mieli jeszcze Piotr Stelmach i Jakub Dłoniak z Zastalu Zielona Góra. Do Daniela Kickerta z PGE Turowa Zgorzelec zabrakło im jednak odpowiednio 82 i 107 głosów.

Ciekawostką jest fakt, że Walter Hodge, jako jedyny w całej stawce, już drugi rok z rzędu został wybrany do pierwszej piątki Południa przez kibiców. W 2009 roku podczas Meczu Gwiazd w Warszawie również w wyjściowym składzie zagrali Łukasz Koszarek (Południe) i Filip Dylewicz (Północ).

Z głosowania na pierwsze piątki wycofani zostali zawodnicy ŁKS Łódź Jermaine Mallett (przeszedł na Północ do Trefla Sopot) i B.J. Holmes (wyjechał do USA). Głosy oddane na nich zostały unieważnione.

Podczas Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Katowice 2012 czeka nas pojedynek doświadczonej Północy z pełnym debiutantów Południem. Wszyscy zawodnicy Północy występowali dotychczas łącznie aż 17 razy w tego typu imprezie, natomiast w ekipie Południa tylko Robert Skibniewski ze Śląska Wrocław i Walter Hodge z Zastalu Zielona Góra mają za sobą takie doświadczenie (łącznie trzy występy).

Rekordzistą wśród tegorocznych gwiazd będzie Łukasz Koszarek z Trefla Sopot, który już czterokrotnie brał udział w Meczach Gwiazd. Tuż za nim są jego klubowy kolega Filip Dylewicz oraz George Reese z AZS Koszalin, którzy trzy razy bawili publiczność podczas koszykarskiego święta.

Kibice, głosujący na składy Południa, docenili przede wszystkim dwóch wicemistrzów Świata do lat 17 z Hamburga, którzy w tym roku debiutują w Tauron Basket Lidze. Mowa o Mateuszu Ponitce i Przemysławie Karnowskim, którzy wyjdą w pierwszej piątce swojego zespołu podczas imprezy w katowickim Spodku. Fenomenem jest szczególnie 18-letni Ponitka, który zebrał również największą liczbę głosów ze wszystkich nominowanych zawodników (36,7 proc.).

– Nominacje do Meczu Gwiazd odzwierciedlają realną siłę drużyn Tauron Basket Ligi. Dlatego czołowe drużyny ligi – Trefl Sopot, Anwil Włocławek, Energa Czarni Słupsk – mają aż po trzech reprezentantów. Dominująca jest też rola Polaków w pierwszych piątkach obydwu zespołów – komentuje wyniki głosowania Jacek Jakubowski, prezes PLK SA.

W ekipie Północy od początku spotkania zobaczymy trzech byłych lub obecnych reprezentantów Polski - Łukasza Koszarka i Filipa Dylewicza z Trefla Sopot, a także Dardana Berishę z Anwilu Włocławek, których w walce o zwycięstwo wspomogą Corsley Edwards z Anwilu i Darrell Harris z Kotwicy Kołobrzeg.

W zespole Południa, oprócz Mateusza Ponitki z AZS Politechniki Warszawskiej i Przemysława Karnowskiego z Siarki Jezioro Tarnobrzeg, wystąpią Robert Skibniewski ze Śląska Wrocław, Walter Hodge z Zastalu Zielona Góra i Daniel Kickert z PGE Turowa Zgorzelec.

Oprócz zawodników wybranych przez kibiców skład drużyny Północy uzupełnią: Darnell Hinson, Paweł Leończyk i David Weaver z Energi Czarnych Słupsk, George Reese z AZS Koszalin, Krzysztof Szubarga z Anwilu Włocławek, Tony Weeden z Polpharmy Starogard Gdański i Łukasz Wiśniewski z Trefla Sopot.

W ekipie Południa, poza zawodnikami z pierwszej piątki, zagrają: Kirk Archibeque z Zastalu Zielona Góra, Qa’rraan Calhoun ze Śląska Wrocław, Kamil Chanas z Zastalu Zielona Góra i Konrad Wysocki z PGE Turowa Zgorzelec, Damian Kulig z PBG Basketu Poznań, Josh Miller z Siarki Jezioro Tarnobrzeg, a także Piotr Pamuła z AZS Politechniki Warszawskiej.

Trenerem zespołu Północy został Karlis Muiznieks (Trefl Sopot) a trenerem drużyny Południa drugi rok z rzędu Jacek Winnicki (PGE Turów Zgorzelec). – Zgodnie z przyjętymi zasadami na trenerów Północy i Południa wybrani zostali szkoleniowcy zespołów, które zajmowały najwyższe miejsca w tabeli Tauron Basket Ligi na dzień 7 stycznia 2012 r. – dodaje Jacek Jakubowski.

W konkursie rzutów za trzy punkty wystąpi obrońca tytułu Darnell Hinson (Energa Czarni Słupsk). Poza nim o zwycięstwo rywalizować będzie Łukasz Koszarek, który zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Tauron Basket Lidze, biorąc pod uwagę skuteczność rzutów za trzy, a także jest trzeci w liczbie trafionych trójek na mecz. Pod tym względem to najlepszy sezon Koszarka w całej historii jego występów w PLK.

Ponadto w konkursie wystąpią: Łukasz Wiśniewski (Trefl Sopot, trzeci w skuteczności rzutów za trzy), Tony Weeden (Polpharma Starogard Gdański – pierwszy pod względem trafionych trójek na mecz) oraz Qa’rraan Calhoun (drugie miejsce w liczbie trafionych rzutów z dystansu na mecz).

Do konkursu wsadów, po wzięciu pod uwagę sugestii kibiców w głosowaniu, zaproszeni zostali Mateusz Ponitka, David Weaver (Energa Czarni Słupsk), Walter Hodge i Qa’rraan Calhoun (Śląsk Wrocław).

Mecz Gwiazd Tauron Basket Ligi odbędzie się już 14 stycznia 2012 r. w katowickim Spodku. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie Ewa Farna.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama