Porażka Raiders, bezcenny Janikowski

2007-11-12

Zespół Oakland Raiders przegrał na własnym boisku z Chicago Bears 6:17 w meczu ligi NFL. Wszystkie punkty dla gospodarzy zdobył Sebastian Janikowski.

Janikowski dwukrotnie wyprowadzał zespół na prowadzenie - po kopnięciach z 37 i 52 jardów. W ostatniej kwarcie goście zdobyli jednak dwa przyłożenia i mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa w dziewięciu meczach.

Z kolei dla "Korsarzy" była to siódma porażka w rozgrywkach ligowych.

Drugą przegraną z rzędu zanotowali z kolei mistrzowie NFL - Indianapolis Colts, którzy na wyjeździe ulegli San Diego Chargers 21:23. "Kolty" przegrywały już 0:23, ale zdołały zbliżyć się do gospodarzy na dwa punkty. Na niespełna dwie minuty przed końcem goście zaprzepaściły jednak szansę na zwycięstwo - Adam Vinatieri przestrzelił uderzenie z zaledwie 29 jardów.

W San Diego kibice zobaczyli dwa oblicza rozgrywającego z Indiany, Peytona Manninga. Najlepszy zawodnik poprzedniego finału ligi (Super Bowl) aż sześć razy pozwolił rywalom złapać piłkę po swoich podaniach - to najgorszy wynik w jego karierze, a także najgorszy występ w historii drużyny Colts. W końcówce zawodnik pokazał jednak charakter i zaliczył dwa podania, po których koledzy zdobyli przyłożenie.