Pozostał niedosyt. Lech - Nancy 2:2

2008-11-07

Lech Poznań zremisował w meczu fazy grupowej Pucharu UEFA z AS Nancy 2:2. Bramki dla Kolejorza zdobyli Sławomir Peszko oraz Semir Stilić.

Lechici spotkanie z Nancy rozpoczęli od mocnego uderzenia, bowiem już w 5. minucie poznaniacy wyszli na prowadzenie. Semir Stilić świetnie podał do Sławomira Peszki, który po ograniu dwóch obrońców gości pewnym strzałem pokonał bramkarza Nancy. Niestety Lech nie cieszył się długo z prowadzenia i już w 10. minucie Francuzi doprowadzili do remisu. Strzelcem wyrównującego gola był Chris Malonga, który z kilku metrów pokonał Ivana Turinę. Lechici nie załamali się i już kilkanaście minut później ponownie wyszli na prowadzenie. Gola z rzutu wolnego zdobył Stilić. Co prawda piłka po jego strzale znalazła się w rękach bramkarza Nancy, jednak ten wpadł z futbolówką do bramki.

Po zmianie stron gra lechitów wyglądała nieco gorzej. Co prawda to właśnie oni lepiej rozpoczęli drugą połowę, jednak im bliżej końcowego gwizdka, tym groźniejsze były ataki piłkarzy Nancy. Lepsza gra gości została udokumentowana wyrównującą bramką strzeloną w 81. minucie przez Zerkę. W doliczonym czasie gry świetną okazję do zdobycia zwycięskiego gola zmarnował Hernan Rengifo, który nie potrafił posłać piłki do pustej bramki.

Mecz był dobrym i ciekawym widowiskiem, jednak lechici nie mogą być do końca zadowoleni z wyniku, gdyż przy odrobinie szczęścia można było Francuzów pokonać.

Lech Poznań - AS Nancy 2:2 (2:1)

Peszko (5.), Stilic (22.) - Malonga (10.), Zerka (81.)

Żółte kartki:  Peszko (Lech) - Bracigliano, Andre Luiz (AS Nancy)

Lech Poznań: Ivan Turina - Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Ivan Djurdjevic - Sławomir Peszko (79. Robert Lewandowski), Dimitrije Injac (64. Tomasz Bandrowski), Rafał Murawski (90. Dawid Kucharski), Semir Stilic, Jakub Wilk - Hernan Rengifo.

AS Nancy: Gennaro Bracigliano - Jean Calve, Abdeslam Ouaddou, Andre Luiz, Jonathan Brison - Issiar Dia, Benjamin Gavanon (69. Pascal Berenguer), Julien Feret, Alfred Ndiaye (63. Joel Landry), Francis Malonga (87. Helder) - Monsef Zerka.

Sędziował: Pavel Balaj (Rumunia)

Widzów: 21.600