Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Przed Grand Prix Słowenii

2009-09-11
 Już w sobotę na torze Matije Gubca w słoweńskim Krsko odbędzie się dziewiąta runda Indywidualnych Mistrzostw Świata – Grand Prix Słowenii.

Sobotni turniej może wyjaśnić wiele niewiadomych w klasyfikacji generalnej. Jeżeli wygra Jason Crump będzie bardzo bliski zdobycia upragnionego tytułu mistrza świta. Jego przewaga nad drugim  Tomaszem Gollobem wynosi bowiem aż 36 punktów. W zasadzie tylko jakiś pech mógłby pozbawić Australijczyka miana najlepszego jeźdźca globu.

O wiele ciekawiej jest na dalszych miejscach. Walka o pudło zapowiada się niezwykle pasjonująco, bowiem za Gollobem (98) chrapkę na krążek mają Hancock (97) i rewelacyjny Safutdinow (96). Warto dodać, że przy dobrych „wiatrach” do walki o medal może wmieszać się jeszcze piąty w klasyfikacji Andreas Jonsson (87). Przypomnijmy, że do końca tegorocznego Grand Prix pozostały tylko trzy turnieje.

Atutem Golloba z pewnością jest fakt, że ostatnie zawody odbywają się w Bydgoszczy, a tam popularny „Chudy” zwyciężał sześć razy i w ogólnej klasyfikacji zwycięzców na tym torze nie ma sobie równych. Interesująco zapowiada się także rywalizacja o pierwszą ósemkę. Najbliżej jest dziewiąty w klasyfikacji Hans Andersen. Duńczyk ma jednak pięć punktów straty do aktualnego jeszcze mistrza świata Nicki Pedersena.

O wiele trudniejsze zadanie czeka Rune Holte, który aby myśleć o przyszłorocznym stracie w gronie najlepszych musi kolejne trzy turnieje pojechać na najwyższych obrotach. Zadanie dla Norwega z polskim paszportem niezmiernie trudne ale możliwe. W Krsko trudno jest wytypować faworyta. W zasadzie każdy z pierwszej szóstki może w wygrać Wielką Nagrodę Słowenii. Jedyny czego jesteśmy pewni to ogromne emocje jakie będą towarzyszyć nie tylko zawodnikom ale również kibicom w sobotni wieczór.

Lista startowa:

1. Jason Crump (Australia)
2. Chris Harris (Wielka Brytania)
3. Greg Hancock (USA)
4. Scott Nicholls (Wielka Brytania)
5. Grzegorz Walasek (Polska)
6. Leigh Adams (Australia)
7. Sebastian Ułamek (Polska)
8. Nicki Pedersen (Dania)
9. Hans Andersen (Dania)
10. Tomasz Gollob (Polska)
11. Rune Holta (Polska)
12. Kenneth Bjerre (Dania)
13. Emil Sajfutdinow (Rosja)
14. Matej Zagar (Słowenia)
15. Fredrik Lindgren (Szwecja)
16. Andreas Jonsson (Szwecja)

17. Izak Santej (Słowenia)
18. Aleksander Conda (Słowenia)


(RZ)

GRAND PRIX SŁOWENII NA ŻYWO!

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama