Przegrali, ale awansowali

2009-08-07

Lech Poznań przegrał rewanżowe spotkanie III rundy Ligi Europejskiej z norweskim Fredrikstad 1:2. Pomimo porażki to lechici wywalczyli awans do kolejnej rundy dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkań 6:1.

Po tym jak poznaniacy zaprezentowali się w Norwegii, mogłoby się wydawać, że rewanż będzie "spacerkiem". Nic bardziej mylnego. Już po trzydziestu pięciu minutach goście prowadzili 2:0. Bramki dla Fredrikstad strzelili Pirroja oraz Gashi.

W drugiej połowie Lechici zdobyli kontaktową bramkę. Dośrodkowanie Semira Stilica na bramkę zamienił Lewandowski. Kilka minut później Lewandowski mógł doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystał znakomitej sytuacji. Pomimo kilku dogodnych okazji na strzelenie gola, podopieczni Jacka Zielińskiego nie zdołali wyrównać i spotkanie zakończył się wynikiem 1:2.

Lech Poznań - Fredrikstad 1:2 (0:2)
0:1 Gashi (31.), 0:2 Piiroja (35.), 1:2 Lewandowski (65.)

Lech: Kotorowski - Kikut, Arboleda, Bosacki, Djurdjevic - Chrapek (76. Mikołajczak), Injać, Stilić (82. Golik), Wilk - Lewandowski, Rengifo (46. Bandrowski).

Fredrikstad: Staw - Askar, Ophaug, Piiroja, Thomassen, Wehrman, Elvestad, Adiyiah (85. Trulsen), Gashi, Barsom, Tegstrom (73. Johannsson).

Żółte kartki: Gashi (FFK), Piiroja (FFK), Barsom (FFK)
Sędzia: Cyril Zimmermann (Szwajcaria).