Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Przełamanie Portugalii, pech Irlandczyków

2010-10-11

 W miniony weekend byliśmy świadkami ciekawych spotkań rozgrywanych w ramach eliminacji do Euro 2012. Pierwsze swoje zwycięstwo zanotowali piłkarze Portugalii, wygrywając z reprezentacją Danii.

Portugalczycy zagrali już pod wodzą nowego selekcjonera, Paulo Bento. „Brazylijczycy Europy" nie dali żadnych szans przyjezdnym, aplikując im trzy bramki tracąc jedną. Fantastyczne zawody rozegrali Nani oraz Cristiano Ronaldo, którzy podzielili się łupem strzeleckim. Obecny piłkarz Manchesteru zdobył dwa gole, a były zawodnik klubu z Old Trafford jednego. Co ciekawe, pomimo zwycięstwa 3:1, wszystkie bramki w tym spotkaniu zdobywali gospodarze (samobójcze trafienie w 79. minucie zaliczył R. Carvalho).

Dosyć pewnie wygrała reprezentacja Niemiec. W spotkaniu zapowiadanym jako najciekawsze, bezproblemowo pokonali Turków aż 3:0. Dwa gole w tym meczu zdobył, urodzony w Polsce, Mirosław Klose. Zadziwiający jest fakt, że zawodnik który ciągle przesiaduje na ławce w Bayernie, jest prawdziwą gwiazdą swojej reprezentacji.

- Ja także zastanawiam się dlaczego w reprezentacji strzelanie goli przychodzi mi dosyć lekko, natomiast w Bundeslidze brakuje mi szczęścia- powiedział Klose.

Z bardzo dobrej strony pokazali się piłkarze z Irlandii. Mimo prowadzenia Rosjan aż 3:0, do końca musieli drżeć o wynik. Wszystko to za sprawą niezwykle walecznych wyspiarzy, którzy w sześć minut potrafili doprowadzić do stanu 2:3 i do ostatniej minuty mogliśmy oglądać bardzo emocjonujący pojedynek. Niestety zabrakło już czasu i gospodarze musieli przełknąć gorycz porażki, ale sama gra naprawdę może napawać optymizmem.

Wyniki spotkań w eliminacjach do Euro 2012:

grupa A
Kazachstan - Belgia 0:2
Austria - Azerbejdżan 3:0
Niemcy - Turcja 3:0

grupa B
Armenia - Słowacja 3:1
Andora - Macedonia 0:2
Irlandia - Rosja 2:3

grupa C
Serbia - Estonia 1:3
Irlandia Północna - Włochy 0:0
Słowenia - Wyspy Owcze 5:1

grupa D
Luksemburg - Białoruś 0:0
Albania - Bośnia i Hercegowina 1:1

grupa E
Węgry - San Marino 8:0
Mołdawia - Holandia 0:1

grupa F
Gruzja - Malta 1:0
Grecja - Łotwa 1:0

grupa G
Walia - Bułgaria 0:1
Czarnogóra - Szwajcaria 1:0

grupa H
Cypr - Norwegia 1:2
Portugalia - Dania 3:1

grupa I
Czechy - Szkocja 1:0
Hiszpania - Litwa 3:1

MaSZ

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
video
FB dlaMaturzysty.pl reklama