Puchar Polski dla Skry Bełchatów

2007-04-17

Siatkarze BOT Skry Bełchatów zdobyli Puchar Polski. W finale rozegranego w Kielcach turnieju pokonali PZU AZS Olsztyn 3:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Gruszka ze Skry.

Pierwsze dwa sety stały pod znakiem wyrównanej walki. Dopiero w końcówkach rozstrzygało się, że to Skra będzie w nich góra. Ostatnia partia meczu była już słabsza, PZU AZS siatkarze toczyli wyrównaną walkę tylko do drugiej przerwy technicznej. Po niej Skra zanotowała kilka udanych bloków i odkoczyła olsztynianom na bezpieczny dystans.

Zwycięstwo w Pucharze Polski daje podopiecznym Daniela Castellaniego pewne miejsce w przyszłorocznej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów.
Skra ma też szanse na mistrzostwo Polski. Jeżeli bełchatowianie obronią tytuł mistrzowski, do Ligi Mistrzów awansuje srebrny medalista Polskiej Ligi Siatkówki.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Gruszka ze Skry Bełchatów.

BOT Skra Bełchatów - PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:23, 28:26, 25:17)