Znajdujesz siê w ogólnopolskim wydaniu.

Puchar ULEB: druga pora¿ka Anwilu W³oc³awek

2006-11-08

Koszykarze Anwilu W³oc³awek przegrali drugi mecz w Pucharze ULEB. W³oc³awianie ulegli na w³asnym parkiecie francuskiemu SIG Strasbourg 76:85.

Anwil przyst±pi³ do tego meczu os³abiony brakiem dwóch wa¿nych koszykarzy - Dusana Bocevskiego (który w tym sezonie ju¿ nie zagra z powodu powa¿nej kontuzji uda) oraz Nikoli Otasevicia. Trener David Dedek mia³ wiêc do dyspozycji tylko 9 koszykarzy, a to nie wró¿y³o dobrze przed potyczk± z do¶wiadczon± ekipa ze Strasbourga.

W³oc³awianie postawili jednak dru¿ynie SIG bardzo wysoko poprzeczkê. Do przerwy Anwil, dziêki ¶wietnej grze Andrzeja Pluty, Bart³omieja Wo³oszyna i Gatisa Jahovicsa, prowadzi³ 40:33. W trzeciej kwarcie w³oc³awianie utrzymali poziom gry, a nadal skuteczno¶ci± w ataku imponowa³ duet Pluta-Jahovis. W po³owie tej czê¶ci gry do gry wszed³ Mike Smith, i to zdecydowa³o o dalszych losach spotkania. Amerykanin zacz±³ kryæ Plutê, a ¿e mia³ nad strzelcem Anwilu przewagê a¿ 21 cm wzrostu, niemal zupe³nie wy³±czy³ go z gry. Mimo to, w³oc³awianie do koñca kwarty zdo³ali utrzymaæ przewagê, choæ zmala³a ona do trzech "oczek" (60:57).

Ostatnia kwarta nale¿a³a do Francuzów. Strasbourg zacz±³ graæ obron± strefow±, co zupe³nie wybi³o z rytmu w³oc³awian. Anwil nie móg³ te¿ skorzystaæ z optymalnego sposobu rozbijania strefy, czyli z rzutów za 3 punkty, bo etatowy snajper zespo³u Pluta by³ zmêczony ci±g³± walk± ze Smithem i nawet gdy dochodzi³ do rzutu, to nie trafia³. Cztery minuty przed koñcem meczu SIG wysz³o na prowadzenie i nie odda³o go do koñca meczu, zwyciê¿aj±c 85:76.

Anwil W³oc³awek-SIG Strasbourg 76:85 (21:16, 19:17, 20:24, 16:28)